Sližių žmonės džiaugėsi šiltu pabuvimu kartu.

Žmonės

Rudenėjančios saulės pakviesti…

Albina VERENIENĖ

Šiemet pirmi metai, kai Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Sližiuose minėjome be Stepono Jankeliūno. Tokia ta žmogaus lemtis – išeiti, palikti, netekti…

Taigi, pirmoji šventės dalis „Prisiminimai širdyje gyvens“ ir buvo skirta šio iškilaus žmogaus nueitam gyvenimo keliui prisiminti. Tylos minute buvo pagerbti ir visi šiais metais mūsų krašte išėję į Amžinybę. Uždegtos žvakutės, ramus kūrinys, atliekamas Edmundo Ratauto vadovaujamos instrumentinės grupės, susirinkusiuosius nukėlė į prisiminimus. Bet liaudies išmintis sako: „Tos pačios akys verkia, tos pačios akys džiaugiasi“.

Antroji šventės dalis ,,Džiugu, kad šiandien esame kartu“ prasidėjo jubiliatų pagerbimu. Nuskambėjus „Ilgiausių metų“, Sližių krašto bendruomenės pirmininkė Rima Takarevičienė, bibliotekininkė Aldona Ptakienė ir seniūnė Dalia Radzevičienė senjorams išsakė gražius padėkos ir sveikinimo žodžius, įteikė dovanėles bei naujus laikraštėlio ,,Seklyčia“ numerius.

Nuobodžiauti šventėje nebuvo kada. Kiekvieno stalo dalyviai atliko įvairias užduotis: sakė vaizdingus posakius, minė mįsles, sprendė galvosūkius, padedant meno vadovei Stasei Novikienei ir E. Ratauto instrumentinei grupei, dainavo. Visi buvo įvertinti ir apdovanoti.

Šmaikščiai vaidinusios „blondinės“ A. Ptakienė ir Ingrida Graužinienė humoro jausmu praskaidrino nuotaiką visiems čia susirinkusiems. Popietės fotografė Jolita Novikaitė vos spėjo suktis: senjorai ir senjorės vis stojosi fotosesijai po rudenėjančiais lapais papuoštu skėčiu, pozavo prie gražios didelės puokštės.

Niekas neskubėjo skirstytis. Gardžiavosi šeimininkių Marytės Žilinskienės ir Gintutės Verenytės paruoštomis vaišėmis, klausėsi skambių melodijų. Visi džiaugėsi, kad rudenėjančios saulės pakviesti pabendravo, susitiko su seniau matytais kaimynais, pasidalino prisiminimais.

Koncertavo E. Ratauto vadovaujama instrumentinė grupė.

Palikite komentarą apie straipsnį