Pagerbti gražiausių sodybų šeimininkai.

Kultūra, Naujausi

Nuotaikinga mugė Lyduokiuose

Giedrė ŠATAITĖ

Šeštą kartą Lyduokiuose buvo organizuota Mykoliuko mugė. Nors oras nelabai lepino, į šventę susirinko daug vietos žmonių, svečių. Dalyvavo ir savivaldybės meras Rolandas Janickas.

Lyduokių kaimo bendruomenės pirmininkė Auksė Pusvaškienė pasidžiaugė, kad organizuojant šventę finansiškai parėmė Žemės ūkio ministerija. „Pateikėme projektą ir ministerija pagal 2019 metų birželio 5 d. sprendimą Nr. 3D-342 „Dėl projektų, kuriems skiriama valstybės parama pagal 2019 metų žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“ sąrašo patvirtinimo“ skyrė 1 447 eurus“, – pasakojo pirmininkė.

Renginys prasidėjo šv. Mišiomis, tituliniais atlaidais Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po to vyko mugės atidarymas.

Šventės organizatoriai pasirūpino, kad susirinkusieji turėtų užsiimti tuo, kas labiausiai patinka. Veikė nuotraukų paroda, kurioje užfiksuoti ankstesnių Mykoliuko mugių vaizdai, buvo vykdomos edukacijos. Tautodailininkas Rimantas Zinkevičius rodė, kaip reikia drožti iš medžio, Vitalijus Želnys kepė šakočius, pas senelius besisvečiuojančios Virkščių krašto gyventojų anūkės mokė, kaip pinti kasas, liejo žvakeles.

Eimutis Morkūnas demonstravo veltines kojines, šlepetes, mezginius.

Lyduokių bendruomenės nariai prieš renginį nešė ir krovė daržoves į pernai sukurtą traukinuką, kuris puošė šventės vietą, taip pat ieškojo bulvių, kurios demonstruotos konkurso metu.

Per šventę buvo pagerbti 40 gražiausių sodybų šeimininkai, kuriems įteikti albumai nuotraukoms.

Buvo renkama didžiausia bulvė – ji išaugo Onos ir Felikso Pusvaškių sodyboje.

Renginio vedėjai Dėdienytė (Rasa Graužinienė) ir Žydelis (Kęstutis Motiejūnas) skyrė įvairiausių linksmų ir rimtų užduočių, o kiekvienas, atsakęs į klausimus, buvo apdovanotas prizu.

Koncertavo folkloro grupė „Ratilai“, vadovaujamas Manto Kauzono.

Lyduokių medžiotojų klubas surengė trofėjų ekspoziciją, taip pat kvietė paskanauti žvėrienos. Susirinkusieji galėjo pasigardžiuoti ir „Roko virtuvės“ patiekalais – žirnių koše, pyragais, gilių kava, vaistažolių arbata.

Į šventę atvykę kaimynai – Valų kaimo bendruomenės atstovai su pirmininke Angele Jokubyniene atsivežė ir dovanojo į vazą sumerktų aviečių puokštę. Lyduokių kaimo bendruomenės pirmininkė A. Pusvaškienė kalbėjo, kad renginį nuolat remia ūkininkai Albertas Masiukas, Arvydas Zabulis, Valentinas Genys, Artūras Jagiela.

Pirmininkė minėjo, jog organizuojant šventę aktyviai prisidėjo ir Ukmergės rajono kultūros centro Lyduokių skyriaus darbuotoja Virginija Navickienė, Lyduokių seniūnijos seniūnas Vytautas Toliūnas ir vyrų komanda, kuriai vadovavo Almantas Jasiūnas.

Pirmą kartą įgarsinimui buvo panaudota aparatūra, gauta įgyvendinant bendrą su Kultūros centru projektą.

Simono PUSVAŠKIO nuotraukos

Renginio svečiai ir lyduokiečiai.

Daugelis norėjo paskanauti žirnių košės.

Medžiotojų būrelio nariai surengė trofėjų ekspozicija, vaišino žvėriena.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Buvusių nebuna :
    O tai kur Varnas? Algą tai pakėlė už nieką?