Vienas iš pratimų regėjimui gerinti.

Sveikata

Trys dienos, pagerinusios regėjimą

Vaida PUODŽIŪNIENĖ

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė

Rugsėjo 20–22 d. Ukmergėje vyko sveikatingumo ugdymo stovykla, skirta regėjimui gerinti. Stovyklą organizavimo rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, o praktinius užsiėmimus vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai Sigita Kriaučiūnienė ir Mindaugas Mitkevičius.

„Žmonės dažnai netiki, kad galima regėjimą pagerinti ar pastiprinti, sustabdyti progresuojančias ligas, tokias kaip trumparegystė ar toliaregystė, atsikratyti žvairumo nepaisant to, kiek laiko nešiojami akiniai. Tačiau mano pačios patirtis ir darbo praktika sako, kad regėjimą galima lengvai pagerinti ir kartais net visiškai atsikratyti akinių, tereikia žinoti pagrindines regėjimo blogėjimo priežastis ir gero regėjimo principus, kuriuos stovyklos metu vykusiuose praktiniuose užsiėmimuose ir taikėme“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė S. Kriaučiūnienė.

Pratybose dalyvavo 21 ukmergiškis, tačiau norinčių buvo ir daugiau, tik visi netilpo. Po užsiėmimu ukmergiškiai mielai dalinosi savo įspūdžiais.

„Labai dėkui už žinias, kurias įgijau, už sugebėjimą sudominti, įtikinti kalbant ramiu tonu, daug šypsantis. Aš šiandien užsidėjau silpnesnius akinius skaitymui ir puikiai matau su jais, kažkoks stebuklas, sakyčiau“, – po stovyklos jos organizatoriams rašo Nijolė.

„Esu labai sujaudintas, kupinas įspūdžių. Svarbiausia, aš patyriau tai, ko maniau neįmanoma patirti ir, nors visa tai stengiuosi vertinti atsargiai, viduje netveriu dalintis su vaikais, draugais, artimaisiais. Tris dienas esu be akinių ir galiu laisvai dirbti kompiuteriu, skaitau knygą ir negaliu atsistebeti, kad tai vyksta su manimi“, – džiaugiasi Linas, nešiojęs akinius darbui, kad geriau matytų iš arti.

„Po trijų dienų, praleistų mokymuose, jaučiuosi puikiai. Kai penktadienio vakare liepėte akinius nusiimti, taip jau 4 dienos vaikštau be jų. Ir jie man visai nebereikalingi. Mokymai davė daug žinių ir praktiniai užsiėmimai išėjo į naudą, Jaučiausi kaip universitete pabaigusi pirmą kursą“, – pasitenkinimo neslepia Stanislava.

Puikių atsiliepimų sulaukta ir iš kitų stovyklautojų. Kita savaitgalinė stovykla numatyta 2020-ųjų pradžioje.

Užsiėmimai vyko ir lauke.

Palikite komentarą apie straipsnį