Ukmergiškiai grožėjosi Galvės ežero saloje stovinčia pilimi.

Žmonės

Įspūdinga senjorų viešnagė Trakuose

Janina KUPRIJAŠKINA

LPŽA Ukmergės skyriaus pirmininko pavaduotoja

Ankstyvą rugsėjo 21-osios rytą saulutė pasislėpusi už rudeninių debesėlių. Krapnoja lietutis, už lango termometras rodo tik 5 laipsnius šilumos, tačiau Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos (LPŽA) Ukmergės skyriaus senjorai žvalūs. Jie susiruošę ekskursijai į Trakus. Linksmas ir paslaugus vairuotojas komfortabiliu autobusu sėkmingai mus nuveža gražiais Lietuvos keliais į patį Trakų miesto centrą. Ten mus pasitinka puikia nuotaika spindinti gidė Teresa. Ji labai vaizdingai papasakojo ir parodė įspūdingiausias Trakų vietas.

Klausydamiesi gidės pasakojimo grožėjomės Galvės ežero saloje stovinčia pilimi, jos didingumu. Vaikščiojome it kunigaikščiai ir kunigaikštienės pilies labirintais. Grožėjomės čionykšte tautų ir kultūrų įvairove. Stebėjomės įspūdinga architektūra, senoviniais lobynais. Šiurpuliukai bėgiojo kūnu matant taikytų bausmių vietas. Patys pasigaminome suvenyrų. Gatvėse ir pilyje matėme daug užsienio turistų. Atsigrožėję vaišinomės tikrų tikriausiais ir labai skaniais kibinais. Garbingo jubiliejaus proga pasveikinome savo narį – senjorą Antaną Brivinską.

Labai magėjo dar pabūti, pasiplaukioti laiveliais ežere, tačiau nutarėme čia dar sugrįžti vasarą, nes Trakuose – pramogų galybė. O ir atsisveikindama gidė kiek-vienam padovanojo po Trakų žemėlapį.

 

Palikite komentarą apie straipsnį