Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Ką svarbu žinoti apie automobilio akumuliatoriaus priežiūrą?

Įprastai automobilio akumuliatorių tenka pakeisti praėjus maždaug 3-4 metams, tačiau dėl netinkamos priežiūros tą gali tekti atlikti gerokai greičiau. Kad taip nenutiktų, labai svarbu laikytis pagrindinių akumuliatoriaus priežiūros taisyklių, kurios garantuos, kad akumuliatorius bus eksploatuojamas tikrai ilgai. Taigi, kokia yra svarbiausia informacija apie akumuliatorius?

Išsirinkite tinkamą akumuliatorių

Visada svarbu pasirūpinti, kad pasirinktas akumuliatorius būtų tinkamas jūsų transporto priemonei, todėl tam vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Atsižvelkite į tai, kokia yra akumuliatoriaus talpa, įsitikinkite, kad įrenginio matmenys yra tinkami, pasidomėkite, ar akumuliatorius yra pritaikytas tam tikroms sistemoms, ir t.t. Jei būtų pernelyg sudėtinga savarankiškai išsirinkti įrenginį, pasikonsultuokite su klientus aptarnaujančiais specialistais, kurie tikrai duos naudingų patarimų.

Kaip sandėliuoti naują akumuliatorių?

Jei įsigytą akumuliatorių pradėsite naudoti ne iš karto, tokiu atveju laikykite jį sausoje ir vėsioje vietoje, kuri nėra pasiekiama vaikams ir gyvūnams. Apsauginį akumuliatorius dangtelį rekomenduojama nuimti tik tada, kai įrenginys jau yra pritvirtintas transporto priemonėje, nes tai padės išvengti galimo trumpo sujungimo.

Kaip įstatyti akumuliatorių?

Įstatykite įrenginį prieš tai išjungę transporto priemonės variklį (taip pat atjunkite ir prietaisus). Pirmiausia atjunkite neigiamo poliaus gnybtą, o tuomet – ir teigiamo. Tai atlikę nuimkite akumuliatoriaus laikiklį, išimkite seniau naudotą įrenginį ir vietoje jo įstatykite naująjį akumuliatorių. Pritvirtinę prietaiso laikiklį įsitikinkite, kad jis laikosi pakankamai stabiliai. Tuomet nuvalykite švino likučius bei dulkes ir galiausiai prijunkite akumuliatorių (pirmiau junkite teigiamą akumuliatoriaus polių).

Svarbiausios akumuliatoriaus priežiūros taisyklės

Nors įvairių gamintojų akumuliatoriams gali būti teikiama net kelerių metų garantija, tačiau įprastai gamyklinis brokas yra pastebimas jau pačiais pirmais akumuliatoriaus eksploatacijos mėnesiais. Jei gedimai yra pastebimi vėliau, didelė tikimybė, kad jie yra susiję su netinkama akumuliatoriaus priežiūra, todėl svarbu žinoti, kokių taisyklių vertėtų laikytis.

  • Nepamirškite periodiškai patikrinti elektrolito lygį akumuliatoriaus sekcijose: jis turėtų būti 10-15 mm virš švino elementų blokų (jei elektrolitų lygis tampa mažesnis, akumuliatorių vertėtų papildyti);
  • Jei automobilio eksploatacija yra labai intensyvi, rekomenduojama kartkartėmis patikrinti akumuliatoriaus būklę (tą galima padaryti autoservisuose arba specializuotose parduotuvėse);
  • Patikrinkite elektrolitų tankį: jei jis tampa mažesnis nei 1,24 kg/l, akumuliatorių rekomenduojama įkrauti;
  • Išsikrovusio akumuliatoriaus nereikėtų palikti šaltyje: iškrautas akumuliatorius gali užšalti ir prie -10 Celsijaus temperatūros;

Akumuliatoriaus įkrovimas

Taip pat svarbu ir tai, kad automobilio akumuliatorius būtų tinkamai įkraunamas. Pirmiausia reikėtų atjungti ir išimti akumuliatorių bei padėti jį gerai vėdinamoje patalpoje, atokiau nuo ugnies šaltinių. Akumuliatoriaus įkrovimui naudokite tik tam skirtą įkroviklį bei perskaitykite gamintojo pateiktas akumuliatoriaus įkrovimo rekomendacijas. Patikrinkite esamą elektrolito ribą, jei ji yra mažesnė nei rekomenduojama, papildykite akumuliatorių distiliuotu vandeniu. Prijunkite akumuliatoriaus įkroviklį prie gnybtų (įkroviklis turi būti įjungiamas tik tada, kai akumuliatorius jau bus prijungtas, o išjunkite dar prieš atjungdami akumuliatorių). Stebėkite, kokia yra elektrolito temperatūra – jei ji tampa aukštesnė nei 55 laipsniai Celsijaus, nutraukite krovimą. Jei dvi valandas akumuliatoriaus temperatūra išliks stabili, tai bus aiškus ženklas, kad įrenginys yra visiškai įkrautas.

Kaip sandėliuoti nenaudojamą akumuliatorių?

Jei akumuliatoriaus kurį laiką nenaudosite, pirmiausia jį išimkite iš transporto priemonės, įkraukite,  laikykite sausoje ir vėsioje, vaikams bei gyvūnams nepasiekiamoje vietoje. Jei šiuo metu nenaudojamą akumuliatorių paliksite transporto priemonėje, tokiu atveju rekomenduojama atjungti jo  neigiamą gnybtą. Net ir nenaudojamo akumuliatoriaus būklę vertėtų periodiškai tikrinti – tą rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius (prireikus įkraukite akumuliatorių).

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Aurimas :
    šiouuolaikiniai akumuliatoriai dažniausiai neaptarnaujami, todėl patikrinti elektrolito lygį ir tankį neįmanoma