Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Konstitucijos egzaminas 2019

Tryliktą kartą organizuojama visuotinė teisinių žinių įvertinimo akcija – Konstitucijos egzaminas. Pirmasis egzamino etapas savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, kitose institucijose rengiamas spalio 3 dieną, 12 valandą. Jame dalyvauti kviečiami visi Lietuvos žmonės, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.

Geriausias Konstitucijos žinias pademonstravę pirmojo etapo dalyviai dėl nugalėtojo vardo rungsis antrajame etape, vyksiančiame spalio 17 dieną.

Egzamino dalyviai turės galimybę pasitikrinti žinias apie valstybės valdymą, piliečių teises ir pareigas. Spalio 3-ąją, nuo 12 valandos, egzaminą visi norintys galės laikyti ne tik tam numatytose vietose, bet ir internetu – portale DELFI. Trys geriausiai ir per trumpiausią laiką internete testą išsprendę dalyviai išsyk pateks tarp egzamino laureatų, jiems dalyvauti antrajame etape nebereikės.

Po tris geriausius Konstitucijos žinovus bus atrinkta atskirose grupėse: teisinį išsilavinimą turintys arba jo siekiantys bei teisinio išsilavinimo neturintys asmenys, egzaminą laikę internetu, nuteistieji, aklieji. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokiniai „Konstitucijos pamokoje“ rungsis keturiose amžiaus grupėse. Mažiausieji – 1–4 klasių – egzamino dalyviai pilietiškumo mokysis atlikdami kūrybinę užduotį tema „Mano namai – Laisva Lietuva!“

Pirmajame etape bus pateikta 30 uždarų klausimų, antrajame – 19 uždarų ir vienas atviras klausimas. Į antrąjį etapą pateks tie, kurie teisingai atsakys į mažiausiai 25 klausimus.

Nugalėtojai spalio 28 d. bus pakviesti į iškilmingus Konstitucijos egzamino apdovanojimus, kurie vyks Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • LasuraFunse :
    metagameshop карсет дверцы prestije бычый
  • Ukmerge :
    Ukmerges r.savivsldybei butina egzanena laikyti, o tai LR Konstitucinio teismo isaiskinimai jiems negalioja, nes Konstitucija pasenusi! Ponios savo istatymus leidzia!

Didins gyventojų užimtumą

2020/02/21

Komentarų (0)

Ką lėktuvais siunčia lietuviai?

2020/02/21

Komentarų (0)

Apie pusė pranešimų pasitvirtina

2020/02/21

Komentarų (0)