Įvairūs

Kam reikalinga ESTA?

Kelionė į Ameriką neretai skamba kaip svajonė, tačiau kartais jos nesiimama įgyvendinti ne vien tik dėl pinigų trūkumo: dažnai manoma, kad gauti Amerikos vizą gali būti tarsi neįmanoma misija, todėl apsiribojama kelionėmis po Europos Sąjungos šalis. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad kelionė į JAV mūsų šalies piliečiams gali būti gerokai paprastesnė – ESTA viza i Amerika įvairius formalumus gerokai supaprastina, todėl svajonės įgyvendinimas tampa ne toks nerealus kaip gali pasirodyti iš pradžių. Šis leidimas suteikia galimybę į Ameriką vykti neturint įprastos vizos, todėl kelionės planavimas tampa gerokai paprastesnis.

Ką svarbu žinoti apie Esta?

Esta viza į Ameriką suteikiama dvejų metų laikotarpiui, tačiau vienos kelionės trukmė turėtų būti ne ilgesnė nei 90 dienų (tuo atveju, jei ši sąlyga yra pažeidžiama, keliautojui gali būti draudžiama kelerius metus atvykti į šalį). Esta leidimo galiojimo trukmės laikotarpiu į JAV galima atvykti daugiau nei vieną kartą, tačiau labai svarbu šiuo leidimu nepiktnaudžiauti –  jei bus pastebėta, kad savo šalyje praleidžiama mažiau laiko nei JAV, gali būti neleista atvykti į Ameriką. Jei paraiškos pildymo dieną paso galiojimo trukmė yra trumpesnė nei dveji metai, tokiu atveju Esta leidimo galiojimo trukmė bus trumpesnė.

Kaip gauti Esta vizą?

Palanku yra tai, kad Esta viza į Ameriką gali būti gaunama nuotoliniu būdu, o tai padeda sutaupyti tikrai nemažai laiko. Jums nereikės važinėti po įvairias institucijas ir pildyti krūvas dokumentų – paraiškos pildymo trukmė įprastai trunka ne ilgiau nei 10-20 minučių. Vis dėlto, labai svarbu būti atidiems ir pasirūpinti, kad būtų nurodomi teisingi anketos duomenys – jei čia bus pateikta melaginga informacija, prarasite bet kokią galimybę gauti Esta leidimą. Užpildžius paraišką beliks tik ją pateikti ir sumokėti numatytą mokestį (mokėjimo atlikimui reikalinga kreditinė kortelė).

Nepamirškite patikrinti Esta vizos būklę

Pateiktos paraiškos įprastai yra išnagrinėjamos per 72 valandas, tad tuomet, jei būsite pateikę prašymą, šiuo laikotarpiu pasitikrinkite Esta vizos būklę. Gali būti nurodyta, kad jums buvo suteiktas leidimas vykti į JAV, prašymas gali būti atmestas arba tebelaukiantis patvirtinimo. Nors kartais manoma, kad Esta viza į Ameriką garantuoja, kad patekti į šalį tikrai pavyks, tačiau tai yra sprendžiama jau nuvykus į šalį, todėl šimtaprocentinės garantijos, kad tikrai pavyks patekti į JAV paprasčiausiai nėra. Esta paraiška gali būti atmesta dėl įvairių priežasčių: jei pateikėte melagingą informaciją, jei anksčiau Jungtinėse Amerikos Valstijose esate išbuvę ilgiau nei buvo numatyta leidime ir t. t.  Vis dėlto, jei dėl tam tikrų priežasčių bus atsisakyta suteikti jums Esta leidimą, dar turėsite galimybę kreiptis dėl Amerikos vizos ir galbūt tai jums atvers kelią į Ameriką.

Esta leidimo ne visada pakanka

Esta viza į Ameriką  yra pakankama tais atvejais, jei į JAV vykstama tiesiog pažinti šią šalį, jei čia tenka lankytis verslo reikalais, kai planuojama aplankyti draugus ar giminaičius ir t. t. Vis dėlto, tais atvejais, jei Amerikoje planuojama dirbti ar studijuoti, bus reikalinga atitinkama viza. Svarbu žinoti, kad Esta leidimo nepakanka tais atvejais, jei Amerikoje planuojama būti  ilgiau nei 90 dienų, jei vykstama su nepatvirtintais vežėjais, ar kada kelionės tikslas neapsiriboja vien tik turizmu ar verslo reikalais. Kaip jau minėta anksčiau, Esta leidimas dėl tam tikrų priežasčių gali būti neišduodamas, tačiau tai dar nereiškia, kad jums taip pat nepavyks gauti vizos, todėl galite išbandyti ir šią galimybę.

Ar turint vizą Esta leidimas taip pat bus reikalingas?

Esta leidimas yra reikalingas tuomet, kai į Ameriką norima vykti beviziu režimu, tačiau tuomet, jei turite vizą, Esta paraiškos jums nebereikės pildyti. Vis dėlto, jei siekiate tiesiog pakeliauti po JAV ar čia apsilankyti verslo reikalais, tikrai neverta gaišti laiko bandant gauti vizą. Yra kur kas paprastesnis sprendimas: tiesiog užpildykite specialią formą oficialioje internetinėje svetainėje, o 72 valandų laikotarpiu pasitikrinkite Esta vizos būklę – jei jums bus suteiktas leidimas vykti į JAV, tokiu atveju nebereikės rūpintis vizos gavimo formalumais ir viskas vyks gerokai paprasčiau.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • NeringaBruz :
    Puikios naujienos! Labai būtų šaunu, jei tokio pobūdžio viza atsirastų ir vykstandiems į Naująją Zelandiją. Prieš pusmetį teko ten apsilankyti su Travel Planet (https://travelplanet.lt/keliones/okeanija/naujoji-zelandija/kelione-i-naujaja-zelandija-labai-toli-labai-grazu), tai likau apžavėtas. Užsibrėžiau sau tikslą skirti daugiau laiko pažinčiai su šia šalimi, tik gaila, kad šiuo metu teikiamos vizos kol kas yra gana trumpalaikės...