Žmonės

Vaižganto premija – muziejininkui, poetui, žurnalistui Alfui Pakėnui

Lietuvos rašytojų sąjunga paskelbė, kad 18-oji Vaižganto premija skirta muziejininkui, poetui, Vaižganto gyvenimo ir kūrybos puoselėtojui, knygų ir straipsnių apie Vaižgantą autoriui Alfui Pakėnui. Laureatui diplomas ir premija bus įteikti rugsėjo 14-ąją Vaižganto gimtinėje – Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime.
Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, yra įsteigusios kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją. Ji skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę. Premijos laureatais yra tapę Egidijus Aleksandravičius, Vytautas Bagdonas, Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Gintautas Iešmantas, Liudvikas Jakimavičius, Loreta Jastramskienė, Juozas Kundrotas, Justinas Marcinkevičius, Julius Sasnauskas, Laimonas Tapinas ir kt.
Mūsų kraštietį A. Pakėną įvertinti už publicistinius straipsnius, ekspedicijas, ekskursijas, edukacines programas, skirtas Vaižganto kūrybiniam palikimui, pasiūlė XXVII knygos mėgėjų draugija ir Lietuvos universitetų moterų asociacija.
Šiais metais Vaižganto premijai iš viso buvo pasiūlyta trylika kandidatų: Audronė Girdzijauskaitė, Henrikas Gudavičius, Jonas Laurinavičius, Vitalija Morkūnienė, Mindaugas Nastaravičius ir Irmantas Gelūnas, Rūta Oginskaitė, Valdas Papievis, Leonas Peleckis-Kaktavičius, Dainius Ručinskas, Romas Sadauskas, Dalia Staponkutė, Giedrė Šmitienė ir A. Pakėnas.
A. Pakėnas – XXVII knygos mėgėjų draugijos narys, daugiau kaip 10 metų vadovauja Lietuvai pagražinti draugijos Kauno skyriui. Literatas, muziejininkas, žurnalistas, ilgametis Maironio lietuvių literatūros muziejaus Vaižganto memorialinio buto-muziejaus vadovas.
Jo rūpesčiu surinkta istorinė, archyvinė medžiaga, prisiminimai, menantys kanauninką, rašytoją J. Tumą-Vaižgantą. 2017 m. suorganizuotas Moksleivių dviračių žygis į renginį „Neužmirštamas Vaižgantas“ Ustronėje. Išspausdinta daugybė aktualių straipsnių, bylojančių apie Vaižganto metus, rengiamos ekspedicijos, ekskursijos, edukacinės programos, skirtos Vaižganto kūrybiniam palikimui.

Mildos KIAUŠAITĖS nuotrauka
„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį