Nuomonių telefonas

Nerimą kelia apleisti pastatai

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Deltuvos gatvės 10A namo gyventoja pasidalino nerimo mintimis dėl kieme riogsančių dviejų apleistų statinių – buvusio gyvenamojo namo ir sporto salės. Jie neeksploatuojami jau 30 metų. Pasak ukmergiškės, neprižiūrimi statiniai ne tik baigia sugriūti, bet ir kelia grėsmę.

„Dabar šitie pastatai naudojami kaip lauko tualetai, čia kraunamos šiukšlės, renkasi asocialūs asmenys, paaugliai čia prasimano ekstremalių pramogų…“ – piktinosi ukmergiškė. Taip pat ji teigė, jog apleistuose pastatuose veisiasi ligas platinantys graužikai.

Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas A. Dutkus informavo, kad minėtieji pastatai yra Ukmergės rajone gyvenančių asmenų nuosavybė.

„Savininkams pirmiausia bus išsiųstas įspėjimas ir jie bus paraginti sutvarkyti ir tinkamai prižiūrėti savo turtą. Jei šeimininkai to nepaisytų, jiems grės baudos“, – kalbėjo vedėjas.

Susisiekėme ir su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vyriausiąja specialiste, laikinai vykdančią skyriaus vedėjo funkcijas, Vitalija Motiejūniene. Ji paaiškino dėl graužikų naikinimo ir jų keliamos grėsmės.

Pasak specialistės, kadangi tai yra privati teritorija, ja privalo rūpintis patys savininkai.

„Mano manymu, jei pastatuose nebūtų atliekų, šiukšlių, čia nebūtų ir graužikų. Kita vertus, artinantis rudeniui graužikai intensyviai ieško žiemojimo vietų. Jie apsistoja ten, kur randa kuo maitintis“, – kalbėjo pašnekovė.

V. Motiejūnienės teigimu, graužikai iš tiesų perneša ir platina įvairias ligas, todėl juos būtina naikinti. Tačiau kartais žmonių baimės dėl jų keliamo pavojaus yra perdėtos.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį