Jaunimas

„Lietuvos draudimas“ apdraudė rajono moksleivius

20-tą kartą vyksta socialinė akcija „Apsaugok mane“. Visoje Lietuvoje, taip pat ir Ukmergės rajono savivaldybėje, rugsėjis skelbiamas saugaus eismo mėnesiu.

 

Nutikus nelaimei – nemokamas draudimas

Akcijos „Apsaugok mane“ iniciatorė – draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ – kaip ir kasmet visą rugsėjį, t. y. rugsėjo 1–30 dienomis, visus Ukmergės rajono moksleivius apdraus asmens draudimu. Draudimas galios visoje Lietuvoje ištisą parą, jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis, nukentėtų eismo įvykyje. Kiekvienam moksleiviui dovanojamo draudimo suma – 5 tūkst. eurų.

Pasak „Lietuvos draudimo“ atstovų, draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pirmą mokslo metų dieną, dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad jie žinotų, jog nutikus nelaimei kelyje, gali kreiptis į draudimo bendrovę dėl patirtos žalos atlyginimo.

Pasirūpins saugiomis perėjomis

Rajono savivaldybės darbuotojai rūpinasi, kad prie mokyklų esančios perėjos būtų paženklintos ryškiu „Apsaugok mane“ ženklu, kurį atpažįsta didžioji dauguma vairuotojų ir pėsčiųjų.

Draudikai primena, kad svarbiausia mūsų, suaugusiųjų, rudens pamoka – apsaugoti vaikų, moksleivių keliones, kad namus ir mokyklą jie pasiektų saugūs ir sveiki. Mažieji eismo dalyviai neretai po ilgųjų vasaros atostogų – išsiblaškę ir mažiau atidūs, todėl visi vairuotojai tradiciškai kviečiami vairuoti atsargiai, o tėveliai raginami priminti vaikams, kaip saugiai pereiti gatvę.

Svarbu nedelsiant kreiptis

„Lietuvos draudimas“ apdraudžia visus moksleivius, kurie keliauja pėsčiomis ar važiuoja dviračiu. Patekus į eismo įvykį, tėvai ar globėjai kviečiami apie tai iš karto pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828. Užregistravus įvykį, bendrovės specialistai išsamiai paaiškins, ką daryti toliau.

Iš viso nuo akcijos pradžios į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi 93 nukentėjusių moksleivių tėvai, atlyginta žala siekia daugiau nei 40 tūkstančių eurų.

Taip pat jau trečius metus iš eilės „Lietuvos draudimas“ padovanos daugiau kaip 12 tūkstančių šviesą atspindinčių liemenių saugesnėms rajonų pradinių klasių moksleivių išvykoms. 2017–2018 metais tokiomis liemenėmis buvo aprūpinti net 212 rajonų pradinių klasių moksleiviai, šiemet jas gaus dar 11 rajonų pradinukai. Iš viso „Lietuvos draudimas“ jau padovanojo daugiau nei 34 tūkstančius šviesą atspindinčių liemenių pradinių klasių moksleiviams.

„Lietuvos draudimo“ inicijuojama akcija „Apsaugok mane“ vyksta nuo 2000-ųjų. Skaičiuojama, kad šiemet Lietuvos miestuose ir miesteliuose specialiu akcijos ženklu bus paženklinta apie 1 tūkst. prie mokyklų esančių perėjų, o „Lietuvos draudimas“ iš viso apdraus daugiau kaip 320 tūkst. moksleivių. Akcijos metu planuojama imtis ir kitų saugaus eismo priemonių, kurios padėtų mažinti avaringumą Lietuvos keliuose.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį