Labdaringo vakaro dalyvius suvienijo balta elegancija.

Naujausi, Žmonės

Pirmoji „Balta vakarienė“ pranoko lūkesčius

Nijolė STUNDŽIENĖ

Praėjusią savaitę, rugpjūčio 22-ąją, Ukmergės senamiestį užliejo balta spalva. Žuvų gatvėje, po atviru dangumi, Ukmergės LIONS klubo organizuotas labdaros vakaras subūrė apie 170 ukmergiškių. Baltos spalvos apgaubti, svaiginami vakaro romantikos ir muzikos garsų, visi džiaugėsi buvimu kartu, bend-ravo, vaišinosi, aukojo…

Idėją Ukmergėje surengti labdaros vakarą „Balta vakarienė“ pasiūlė viena iš klubo LIONS narių Renata Račickienė. Tačiau, pasak jos, sumanymą įgyvendinti padėjo visi bendraminčiai. Pagrindinis šio vakaro tikslas buvo suburti bendruomenę, jai pristatyti klubo veiklą, pakviesti norinčius į ją įsilieti, supažindinti su neregių bei silpnaregių žmonių problemomis.

Pirmą kartą Ukmergėje surengto privataus renginio akcentas buvo balta elegancija. Dalyviai vilkėjo baltus drabužius, patys atsinešė pageidaujamų vaišių, indų. Visi susirinkusieji pakviesti prie baltomis staltiesėmis dengtų stalų, organizatoriai pasirūpino būtinu inventoriumi, apsauga, kitomis priemonėmis.

Tądien į senamiestį besirenkantys žmonės, išvydę prie baltų kėdžių pririštus ir vėjyje besiplaikstančius balionus, baltus jurginų žiedus, kitus stilingus akcentus, aikčiojo iš nuostabos, vieni su kitais nuoširdžiai sveikinosi, šypsojosi. Nusivylusiųjų šį vakarą nebuvo, nes „Balta vakarienė“ pranoko lūkesčius.

„Baltos vakarienės“ iniciatoriai prisipažino nesitikėję sulaukti tiek daug žmonių. Paskutiniai kvietimai buvo tiesiog išgraibstyti, klubo nariai keletą papildomų stalų atvežė net iš savo namų.

Pirmoji į susirinkusiuosius kreipėsi Ukmergės LIONS klubo prezidentė Nijolė Pukėnaitė. Pasak jos, Ukmergės senamiestis turi garbingą istoriją, bet tokio renginio dar nėra matęs.

„Nors senamiesčio grindinys akmeninis, man atrodo, jog jame išaugo ir pražydo obelis. Toks įspūdis žvelgiant į visus dalyvius, kuriuos mums gera matyti“, – džiaugėsi klubo prezidentė. Ji pridūrė, jog yra žmonių, kurie neturi galimybės matyti akimis, tačiau jie regi lytėjimu, vibracijomis, pojūčiais.

Tarptautinio LIONS klubo viena iš veiklos sričių – pagalba regos sutrikimų turintiems žmonėms. „Ar gali mūsų klubas jiems padėti? – retoriškai klausė N. Pukėnaitė. – Mes bandysime vykdydami konkrečius, nors ir nedidelius darbus… Juk LIONS klubo moto – tarnauti, t. y. nesavanaudiškai dalintis su savo artimu, bendruomene…“ Prezidentė prie to prisidėti paragino ir visus ukmergiškius, vildamasi, jog „Balta vakarienė“ bus kažkas naujo, ką atėjusieji ilgai prisimins.

Su antrus metus gyvuojančio Ukmergės LIONS klubo veikla supažindino buvęs prezidentas Vaidotas Kalinas. Jis prisiminė jau nuveiktus gerus darbus ir paminėjo juos dariusius žmones, padėkojo klubo nariams, jų šeimoms, visiems pagalbininkams.

V. Kalinas papasakojo ir apie įgyvendinamą projektą, skirtą integruoti regos sutrikimų turinčius žmones į bendruomenę. Daugelio miestelėnų lankomoje vietoje – Vytauto gatvėje, ant tilto per Vilkmergėlės upelį turėklo, LIONS klubas ruošiasi Brailio raštu užrašyti Ukmergei aktualų tekstą, kurį liečiant būtų galima perskaityti. Šios idėjos autorius menininkas Andrius Janulis pasiūlė įamžinti Algirdo Kaušpėdo prieš tris dešimtmečius atliktos garsios dainos žodžius „balandžių daug Ukmergėje…“ Tam entuziastingai pritarė ir pats autorius, ir neregių bei silpnaregių bendrija. Neseniai ant tilto jau „nutūpė“ mažas plieninis ančiukas, atsirado Brailio raštu iškalti dainos „Zombiai“ keli žodžiai. Tačiau šis kūrybinis projektas dar nėra baigtas. Taigi, labdaros vakaro metu ir buvo renkamos lėšos jo įgyvendinimui. Kaip teigė buvęs klubo prezidentas, surinkti pinigai bus panaudoti neįgaliųjų poreikiams.

Renginio metu skambėjo gyva muzika. Vakarienės dalyviai klausėsi praėjusių metų LNK televizijos projekto „Lietuvos balsas“ finalininkės Grėtės atliekamų dainų. Taip pat „Baltoje vakarienėje“ su tėvais ir močiute dalyvavo ukmergiškė atlikėja Kotryna Šemetaitė. Jos balsas senamiestyje skambėjo ir įsižiebus Žuvų gatvės žibintams.

Susirinkusieji į labdaros vakarą buvo pakviesti dalyvauti aukcione. Renginį vedusi Rugilė Račickaitė pristatė ukmergiškės menininkės Sonatos Ordės kūrinį. Amžiną moters paveikslą simbolizuojantis darbas atliktas iš baltų simboliais išpieštų Baltijos jūros akmenėlių, nugludintų medžio šakelių, pasakojančių apie moters gyvenimą. Rūtos šakelė simbolizuoja nekaltą mergelę, žiedeliai – suaugusią moterį, o amžinas ratas – moters gyvenimą. „Gimstame, užaugame, nešdami savo kryželį, arba turime misiją – pagimdyti vaikelį, jį užauginti. Ir vėl viskas iš pradžių – kol mažas ratelis įsisuka į didelį ratą: gimti, užaugti, gyventi“, – apie aukcionui pateikto kūrinio prasmę kalbėjo renginio vedėja.

Kūrinio pradinė vertė siekė 68 eurus, tačiau kaina žaibiškai ėmė kilti – dosniai nusiteikę aukciono dalyviai siūlė vis didesnes sumas. Meninis darbas buvo parduotas už 200 eurų. Jį įsigijo ukmergiškis, „Rotary“ klubo narys Arnoldas Jonaitis. Jis patikino, jog paveikslas papuoš rotariečių būstinę. „Žvelgdami į ši kūrinį žinosime, kad esame kartu su LIONS klubu“, – pridūrė A. Jonaitis.

Vakaras baigėsi šokiais. Sukosi ne tik pavienės poros, pakilti nuo kėdžių teko visiems. Scenoje pasirodžiusi choreografė Egidija Merenanu mokė žingsnelių bei judesių, kuriuos kvietė pakartoti skambant aksominiam K. Šemetaitės balsui.

Paskutiniu akcentu tapo į dangų vienas po kito leidžiami balti balionai, o juos palydėjo dalyvių rankose įžiebtų bengališkų ugnelių kibirkštys.

„Sukūrėme nepakartojamą reginį, o drauge praleistas laikas įkvėpė naujiems projektams ir iššūkiams. Tikimės, kad Baltos vakarienės Ukmergėje taps gražia tradicija“, – sakė Ukmergės LIONS klubo nariai, pasidžiaugę, jog renginio metu buvo surinkta 1 880 eurų.

Beje, tūkstančius žmonių suburiantis „Baltos vakarienės“ („Le Dîner en Blanc“) piknikas kasmet vyksta visame pasaulyje – nuo Paryžiaus iki Niujorko, nuo Los Andželo iki Singapūro. Išskirtinio Prancūzijoje gimusio renginio kodas – balta spalva, elegancija ir geras skonis. Jo metu šimtai baltai pasipuošusių porų gražiausioje miesto vietoje mėgaujasi puikiu maistu, gyva muzika ir rinktine kompanija. Rugpjūčio 23-ąją baltos spalvos magija aplankė ir Vilnių. Konkreti renginio vieta buvo laikoma ypatingoje paslaptyje ir atskleista tik dalyviams susirinkus į susitikimo punktus. Norintys dalyvauti svečiai turėjo laikytis privalomų šios vakarienės taisyklių. Kartu su savimi atsinešti stalą, dvi kėdes, iškylai skirtą krepšį, kuriame būtų kokybiški įrankiai ir stikliniai indai. Šiemet Vilnius subūrė per 1 000 žmonių.

AUTORĖS nuotr.

Susirinkusiuosius sveikino Ukmergės LIONS klubo prezidentė N. Pukėnaitė.

Aukcione meno kūrinį įsigijęs A. Jonaitis (kairėje) sakė, kad juo papuoš „Rotary“ klubo būstinę.

Renginio dalyviai buvo kviečiami aukoti.

„Baltą vakarienę“ praskaidrino ukmergiškės atlikėjos K. Šemetaitės balsas.

Vakaras baigėsi bendru šokiu.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Bobute is kaimo :
    Kiek bilietas kastavojo?
  • nėra info :
    Pasigedau informacijos, kiek gi buvo suaukota