Prie rajono ribos pasitikti tradicinio tarptautinio estafetinio bėgimo dalyviai.

Aktualijos, Naujausi

Paminėtas istorinis Baltijos kelias

Arvydas PĖŠINA

Baltijos keliui – 30. Praėjo jau trys dešimtmečiai, kai du milijonai Baltijos – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – tautų žmonių, vieningai susikabinę rankomis į 650 kilometrų grandinę, pasauliui parodė, jog nori gyventi laisvai ir nepriklausomai. Šis įvykis rugpjūčio 23-ąją rajone buvo paminėtas įvairiausiais renginiais, į juos pakviesti ne tik ukmergiškiai, bet ir kitų rajonų gyventojai.

Šventinių renginių estafetę pradėjo sportininkai. Prie rajono ribos buvo pasitikti jau XXVIII tradicinio tarptautinio estafetinio bėgimo dalyviai. Kartu su 27 lietuviais ir 8 latviais trasą nuo Vilniaus iki Talino įveikė ir būrys NATO kariškių, atstovaujančių įvairioms valstybėms.

Pirmieji rajono ribą pasiekė neįgalieji su vežimėliais. Prie jų prisijungė ir dviratininkai. Atvykus bėgikams, rajono meras Rolandas Janickas ir Sporto centro atstovai apdovanojo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentą Vidmantą Dobrovolską, šių bėgimų pradininką Romą Bernotą, ukmergiškį Juozą Songailą, Birutę Striukienę, Latvijos bėgikus Raisą Marcinkus ir Arnį Vermelį. Bėgikai rajono merui įteikė koliažą, sudarytą iš nuotraukų su įvairių metų bėgikų pasitikimo prie rajono akimirkomis.

Ukmergės rajone prie estafetinio bėgimo prisijungė ir Gintautas Gelūnas, Robertas Vaičiūnas bei Žilvinas Maleronka su keturmete dukra. Bėgo ir Sporto centro jaunieji futbolininkai bei krepšininkės ir lopšelio-darželio „Nykštukas“ 5-7 metų amžiaus auklėtiniai.

Vakarop ukmergiškiai ir kitų rajonų atstovai rinkosi tose automagistralės Vilius-Panevėžys vietose, kur stovėjo prieš 30 metų. Šias vietas dabar žymi kryžiai, koplytstulpiai, ukmergiškių vietą – paminklinis akmuo. Prie jo susirinko keli šimtai žmonių. Dainuodami su Kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių mišriu choru „Tremtinys“ ir folkloro ansamblio „Pyniava“ atlikėjais, susirinkusieji sulaukė rajono mero R. Janicko, atvežusio raikytos ukmergietiškos duonos. Kadangi ja teko dalintis visiems, duona tapo susirinkusius vienijančiu simboliu.

Renginio metu vaikai trispalvės spalvomis dažė iš akmenukų sudėliotą širdį, susirinkusieji iš spalvotų siūlų, simbolizuojančių trijų Baltijos šalių vėliavas, pynė juosteles, visi kartu, sustoję į didelį, bendrą ratą dainavo laisvės dainas, fotografavosi, dalinosi prieš 30 metų patirtais įspūdžiais.

Po paminėjimo renginys persikėlė į Didžiosios Kovos apygardos parką prie Mūšios tvenkinio. Čia tūkstantinė žmonių minia vykusiame koncerte klausėsi kolektyvų iš Utenos, Kėdainių, Švenčionių, Jurbarko, Jonavos, Ignalinos. Ukmergei šiame koncerte atstovavo Kultūros centro mišrus politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“ (vad. Julė Juodienė, koncertmeisterė Dalia Stundžienė), Kultūros centro Šventupės skyriaus kolektyvas „Šventerečius“ (vad. Kazimieras Šermukšnis) ir Kultūros centro Siesikų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Vieversa“ (vad. Mindaugas Grainys).

Šventinę nuotaiką ir Baltijos kelio dvasią stiprino lėktuvai ir parasparniai, virš susirinkusiųjų barstę gėles.

AUTORIAUS nuotraukos

Meras R. Janickas (kairėje) su svečiais, atvykusiais iš kitų rajonų.

Baltijos kelyje – ir neįgalieji su vežimėliais.

Ukmergiškiai susirinko prie automagistralės Vilius-Panevėžys, kur stovėjo prieš 30 metų.

Šventinį renginį vainikavo koncertas Didžiosios Kovos apygardos parke.

Palikite komentarą apie straipsnį