P. Brazinską, 2019 m. tapusį konkurso „Tūkstantmečio vaikai“ nugalėtoju, sveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jaunimas

Išrinkti „Lietuvos Maximalistai“: tarp jų ir trys ukmergiškiai

Prekybos tinklas „Maxima“ jau 17-tą kartą išrinko talentingiausius, sumaniausius ir gabiausius šalies jaunuolius – „Lietuvos Maximalistus“. Jiems visus ateinančius mokslo metus bus skiriamos stipendijos, kurių bendras fondas siekia 70 tūkst. eurų. Šiemet „Maximalistais“ norėjo tapti daugiau nei 500 vaikų, o stipendijas laimėjo 96 iš jų.

„Lietuvos Maximalistais“ tapo ir trys moksleiviai iš Ukmergės. Pažangumo stipendijos atiteko Ignui Rozmanui, Karinai Bartkutei bei Pijui Brazinskui.

„Jau 17 kartą ieškojome vaikų, kurių talentams galime padėti skleistis. Kasmet jie stebina savo svajonėmis bei siekių platumu. „Lietuvos Maximalistai“ – labai skirtingi, tačiau juos vienija žinių troškimas, ryžtas ir atkaklumas. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie gabiausių moksleivių paskatinimo“, – sako „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Vykdant programą buvo renkami mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų ir pažangumo sričių „Maximalistai“. Jiems visus ateinančius mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 150 arba 75 eurų stipendijos. Šie pinigai padės moksleiviams dalyvauti įvairiose mokslo olimpiadose, sporto varžybose, Lietuvoje ir užsienyje vykstančiuose seminaruose ir kituose renginiuose, lankyti būrelius ir įvairius užsiėmimus, įsigyti mokymosi priemonių.

Net 57 šalies moksleiviai ateinančius mokslo metus gaus pažangumo srities stipendijas, kuriomis įvertinti jų puikūs pasiekimai mokantis. Stipendijos padės tobulėti moksleiviams iš visos Lietuvos.

„Lietuvos Maximalistų“ komisija, kurioje dirbo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Antanas Mikalauskas, Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto strateginės partnerystės prodekanė ir MOSTA centro Politikos analitikė Milena Medineckienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė Justina Aglinskaitė ir prekybos tinklo „Maxima“ atstovai, moksleivius vertino atsižvelgdama ne tik į jų pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir į vaikų motyvacinius laiškus.

Šių metų „Lietuvos Maximalistai“ – 17-oji nacionalinės moksleivių skatinimo programos karta. Per visus šiuos metus gabių ir talentingų vaikų pasiekimams skatinti „Maxima“ skyrė jau daugiau nei 370 tūkst. eurų. „Maximalistų“ alumnų rate tokie garsūs šalies talentai, kaip Martynas Levickis, Evelina Sašenko, Giedrius Titenis ir kiti.

„G. ž.“ inform.

Redakcijos archyvo nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Lina :
    Saunuole Karina