Renginio dalyvės, susėdusios ant pievelės, vaišinosi.

Žmonės

Piknikas „Pas prezidentienę Sofiją“

Genė VAITKŪNIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Žolinių išvakarėse Šventupės ponios labai moteriškai paminėjo Prezidento Antano Smetonos metus. Skrybėlėtos, „smetoniškais“ apdarais pasipuošusios, lauko ir darželio gėlių puokštėmis nešinos rinkosi į pikniką pas „prezidentienę Sofiją“ (Birutė Gelumbeckienė).

Įsitaisiusios ant pievelės priešais dvarą vaišinomės čia pat suskintų čiobrelių arbata, pyragaičiais, šviežiu medumi su agurkais, klausėmės Daivos ir Kazimiero Šermukšnių bei Genadijaus Ginevičiaus atliekamų romantiškų dainų, prieškario melodijų, Stasės Čirbienės, Reginos Mulevičienės eilių. O Genoefa Povilavičienė ne tik eiles skaitė, bei ir savo sukurtą romansą padainavo.

Užgrojus „Onyte, einam su manim pašokti…“ visos kilome elegantiškam šokiui, melodijoms nutilus – rengėme fotosesiją „Tarp žiedų“.

Piknikas turėjo ir kitą misiją – sukurti Žolinių puokštę. Sumąstėme savotišką žaidimą – visos siūlėme puokštei pavadinimą, išrinkome labiausiai patikusį, pagal kurį pikniko šeimininkė Sofija turėjo sukurti gėlių kompoziciją.

Puokštė „Prarastoji Sofijos jaunystė“ (autorė B. Gelumbeckienė) kitą dieną iškeliavo į Viešojoje bibliotekoje rengtą Žolinių puokščių parodą.

Taip nuotaikingai ir romantiškai palydėjome vasarą.

Emilijos VĖBRIENĖS nuotraukos

D. Šermukšnienė su mama.

Palikite komentarą apie straipsnį