Svečiai S. Coupland ir P. Coupland (dešinėje) lankėsi rajono savivaldybėje.

Naujausi, Žmonės

Amerikiečius sudomino kuriama observatorija ir buvusio karinio miestelio teritorija

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Praėjusią savaitę Ukmergėje lankėsi amerikiečių pora iš Kalifornijos valstijos Lompoko miesto – investuotoja, edukatorė ir verslininkė Suzan Coupland su sutuoktiniu Paris Coupland. Lydimi ukmergiškio, projektų vadovo Igno Lukoševičiaus, svečiai lankėsi rajono savivaldybėje bei Senamiesčio pagrindinėje mokykloje.

Su JAV nacionaline aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) bendradarbiaujančią buvusią inžinerijos ir verslumo dėstytoją S. Coupland domino galimybės kartu su privačiais investuotojais iš JAV bei JAV ambasada Lietuvoje vykdyti čia bendrus projektus.

„Siekiame didinti susidomėjimą kosmoso tema ne tik JAV, bet ir pasaulyje. Juk mokslas apie kosmosą – tai ne tik pažangiausi moksliniai tyrimai, kosminių technologijų naujovės, bet ir muzika, menas, edukacijos. Be to, norime kai kuriuos žmones įtraukti į vadinamąją filantropiją (labdarybė, teikimas paramos tiems, kuriems jos reikia)“, – sakė S. Coupland.

Į savivaldybę užsukę svečiai susitiko su meru Rolandu Janicku, Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičiene bei šio skyriaus specialistu Andriumi Šiupiniu, Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktoriumi Arūnu Kerza.

R. Janickas ir R. Boškevičienė amerikiečiams papasakojo apie buvusio karinio miestelio teritorijos sutvarkymo projektą, o A. Kerza – apie mokykloje pernai vykusį edukacinį projektą kosmoso tema bei šiuo metu mokykloje įrenginėjamą „Gamtos mokslų laiptinę“ bei observatoriją.

Svečius labai sudomino šie objektai. „Grįžę namo kuo plačiau paskleisime apie juos informaciją. Bandysime jums pagelbėti – finansiškai prisidėti prie pradėtų darbų mokykloje. Gal pavyks rasti ir investuotojų, kuriuos sudomins jūsų turimas laisvas valstybinės žemės sklypas buvusio karinio miestelio teritorijoje“, – teigė S. Coupland.

AUTORĖS nuotr.

 

Palikite komentarą apie straipsnį