Kriminalai

Sulaikyti statomaisiais tinklais žvejoję pažeidėjai

Dviejuose didžiausiuose rajono ežeruose vienas po kito įkliuvo draudžiamais nemėgėjiškos žūklės įrankiais žuvis gaudę brakonieriai.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) prie Aplinkos ministerijos išplatintame pranešime nurodoma, kad pirmasis pažeidėjas, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, jau ne kartą baudžiamas už tokio tipo pažeidimą, tinklus statė Siesikų ežere. Žinodamas, kad anksti rytą vandens telkinius dažnai stebi aplinkosaugininkai, vakare vandenyje sumerktų tinklų asmuo atvyko patikrinti tik apie 11 val. Grįždamas į krantą pažeidėjas dar bandė tinklus su žuvimis nuskandinti, tačiau nesėkmingai. Neteisėtos žvejybos metu vyras sugavo 9 kuojas ir 3 ešerius.

Už padarytą pažeidimą jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių – medinės valties ir statomojo tinklo – konfiskavimu. Taip pat reikės atlyginti žuvų ištekliams padarytą 9 eurų žalą.

Prieš kelis mėnesius minėtas pilietis sulaikytas ir baustas už tą patį nusižengimą tik ne Ukmergės, o Molėtų rajone.

Dar vienas pažeidėjas nubaustas už žvejybą nemėgėjiškos žūklės įrankiais Lėno ežere. Tiesa, asmuo iš nusižengimo padarymo vietos spėjo pasišalinti, bet pažeidėją sulaikyti padėjo Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos nariai, atsiuntę automobilio, kuriuo prie vandens telkinio atvyko pažeidėjas, nuotraukas. Gavus šią informaciją, aplinkos apsaugos pareigūnai apsilankė jo namuose, kur buvo rastas pažeidimo padarymo įrankis – statomasis tinklas – bei juo sugauti 3 karšiai. Asmuo kaltę pripažino ir nedelsdamas atlygino žuvų ištekliams padarytą 180 eurų žalą.

Pažeidėjui gresia 60 eurų bauda bei statomojo tinklo konfiskavimas.

Abu asmenys sulaikyti liepos 31 d.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos dėkoja Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos nariams už pagalbą saugant gyvąją gamtą bei primena, kad vandens telkinyje pastebėjus nepažymėtus, draudžiamus žvejybos įrankius, neišimant jų iš vandens, reikia apie tai pranešti aplinkosaugininkams. Tai galima padaryti skambinant skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu (8 5) 273 2995.

„G. ž.“ inform.

Aplinkos apsaugos departamento nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Petras :
    Kas is ti kad paskambinsi tiem inspektoriam,juk jie brakonieriu negaudo.jims lengviau sukaikiti medziotoja arba zveji ir uz smulkiausia pazeidima surasiti protokola. O kai paskambini jiems ir pranesi apie brakonieriaujancius asmenis,pateiki ir automobilio nr ir pavarde tai jie net nesiteikia atvazioti ir latikrinti brakonieriaujanciu asmeno. Va taip.

Sudegintas medžiotojų bokštelis

2020/01/19

Komentarų (3)

Smurtavo prieš sugyventinę

2020/01/19

Komentarų (0)