Prie Pabaisko bažnyčios su šalies vadovu nusifotografavo ne tik K. Klimaševskaja ir jos artimieji, bet ir susitikti su juo atėję vietos gyventojai.

Naujausi, Žmonės

Prezidentas aplankė pabaiskietę Kotryną

Loreta EŽERSKYTĖ

Šeštadienį, su oficialiu vizitu atvykęs į Užugirį, iškilmingą pirmojo Lietuvos Prezidento Antano Smetonos paminklo atidengimo ceremoniją, šalies vadovas Gitanas Nausėda pirmiausia gerai valandai stabtelėjo Pabaiske. Čia susitiko su šiame miestelyje gyvenančia, netrukus 90 metų jubiliejų švęsiančia Kotryna Klimaševskaja. Ji, pasak paties prezidento, jam simbolizuoja tikrąją tyliąją Lietuvą, kuriai sunku, tačiau ji nepalūžta, ji tiki, kad rytoj bus geriau.

Pabaiske nuo 1972-ųjų gyvenanti, pastaruosius keturiolika metų čia esančios bažnytėlės raktus valdanti, maldos namus bei jų aplinką tvarkanti ir vietinių pagrindine bažnyčios šeimininke vadinama K. Klimaševskaja tikra įžymybe tapo tik pasibaigus Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams. Gegužės 26-osios vakarą kreipdamasis į tautiečius juos laimėjęs G. Nausėda savo kalbą pradėjo prisiminimu apie apsilankymą Pabaiske. Jis papasakojo apie čia sutiktą kuklią, senyvo amžiaus moterį, kuri ilgus metus triūsia bažnyčios šventoriuje, skambina varpais, tiesiog dalijasi savo gerumu su bendruomenės gyventojais: „Ir žinote, ji visą laiką lydėjo mane. Aš manau, kad ji meldėsi už mane. Aš jos nuo to laiko daugiau nesutikau, bet jaučiau, kad ji už mane meldžiasi. Ir tai mums labai padėjo, tai mums padėjo tuo metu, kuomet mes pradėjome savo kelią per Lietuvą...“

Pati išrinktojo prezidento paminėta Kotryna šios kalbos negirdėjo – pabaiskietė tą vakarą televizoriaus nežiūrėjo. Tačiau kitą rytą paskambinusi kaimynė pranešė, kad jai dėkojo rinkimus laimėjęs prezidentas G. Nausėda. Netrukus jau visas miestelis apie ją ir tekalbėjo...

Netruko Kotryna nė atsitokėti, kai į Pabaiską iš Vilniaus atskubėjo žurnalistai. Per televiziją ir spaudoje pasirodė reportažai iš iki tol daugeliui mažai žinomo Pabaisko. Tikra žvaigžde tapusi močiutė atvirai pasakojo apie savo susitikimą su G. Nausėda, pasigyrė, kad 2018-ųjų rugpjūtį iš jo sulaukusi net gimtadienio dovanos. K. Klimaševskaja neslėpė, kad apie būsimąjį Lietuvos prezidentą jau po pirmo susitikimo susidarė gerą nuomonę. Sužinojusi, kad jis kandidatuoja rinkimuose, tvirtai apsisprendė jį paremti.

Tuomet ne iš vieno žiniasklaidos atstovo pabaiskietė, be kita ko, išgirdo klausimą, ar vyksianti, jei pakviestų, į naujojo šalies vadovo inauguracijos iškilmes.

„Norėčiau, bet bijau... Kur ten man, paprastam žmogui?“ – gegužę kalbėjo moteris.

Kvietimo į liepos 5-ąją vykusią išrinktojo prezidento inauguraciją K. Klimaševskaja negavo. Tačiau ją pasiekė G. Nausėdos pažadas aplankyti ją rugpjūčio mėnesį, kai pabaiskietė švęs 90 metų jubiliejų. Šalies vadovas pažadą ištesėjo.

Šeštadienio rytą į Pabaiską prezidentas atvyko lydimas žmonos Dianos bei apsaugininkų. Garbusis svečias Kotrynai įteikė gėlių puokštę. Kadangi gimtadienio proga sveikinti iš anksto nėra priimta, G. Nausėda pažadėjo jubiliejui skirtą dovaną atsiųsti vėliau.

Pabaiskietė prezidentą su pirmąja ponia pakvietė į savo namus, kur kartu su iš Vilniaus atvykusiu sūnumi Kazimieru, marčia bei anūkais buvo padengusi kuklų vaišių stalą. Kotryna svečius vaišino sumuštiniais ir saldumynais. Pabendravę visi patraukė į Pabaisko bažnyčią. Šiame susitikime taip pat dalyvavo Pašilės ir Pabaisko parapijų klebonas Rimantas Laniauskas bei Pabaisko seniūnas Gediminas Lapukas.

„Šiek tiek jaudinausi prieš važiuodamas į Pabaiską, nes ponią Kotryną senokai mačiau paskutinį kartą. Tačiau visą laiką bendravome mintimis ir maldomis.

Džiaugiuosi, kad tokių žmonių Lietuvoje turime labai daug. Jie tyliai gyvena pareigos ritmu, daro tuos iš pirmo žvilgsnio nedidelius darbus, bet kartu kuria gražesnę Lietuvą. Tie žmonės nesiskundžia, jų neišgirsite per televiziją kažkuo besipiktinančių. Tačiau jie yra svarbi mūsų šalies dalelė ir turbūt be šių žmonių Lietuva būtų visiškai kitokia.

Aš noriu palaikyti ryšį su visais žmonėmis, gyvenančiais įvairiose Lietuvos vietose, kurie kantriai dirba savo darbus, nesiskundžia, neaimanuoja, bet tikisi gyventi geriau. O valdžios pareiga ir yra siekti, kad kartu su visa Lietuva gyventume geriau“, – po viešnagės Pabaiske savo įspūdžiais pasidalino prezidentas G. Nausėda.

K. Klimaševskają šis šalies vadovo apsilankymas labai nudžiugino. Pabaiskietė jau suka galvą, kaip galėtų jam už tai atsidėkoti. O šiomis dienomis ji labai užsiėmusi, nes ruošiasi Pabaiske vyksiantiems Žolinės atlaidams ir laukia į svečius sugužėsiančių savo artimųjų – sūnaus, Kaliningrade gyvenančių dukrų Galinos ir Anos, šešių anūkų ir keturių proanūkių. Susirinkusi visa gausi šeima per Žolinę taip pat minės ir mamos 90-metį.

Pabaisko seniūnas G. Lapukas „Gimtąją žemę“ patikino, jog G. Nausėda į istoriją bus įrašytas kaip pirmasis šalies vadovas, aplankęs šią turtinga istorija garsėjančią vietovę. Iki šiol aukščiausias valdžios atstovas, viešėjęs Pabaiske, buvo Žolinės atlaiduose apsilankiusi tuometinė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/Robertas Dačkus G. Nausėda Kotrynai įteikė gėlių puokštę. Gėlės žiedą pasitikusieji dovanojo ir pirmajai poniai. Prie stalo Kotryna turėjo progą vėl pabendrauti su prezidentu.

K. Klimaševskaja garbius svečius pakvietė į daugiabučio antrame aukšte esantį butą.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Vidmantas :
    Man labai patiko

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas