Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Norintiems mesti rūkyti – individualūs ir grupiniai užsiėmimai

Kiekvienas mėginimas mesti rūkyti yra žingsnis link užsibrėžto tikslo.

Priklausomybė nuo nikotino – lėtinė liga su pasikartojančiais atkryčiais, tad ir metimas rūkyti yra ne vienkartinis veiksmas ar įvykis, bet ilgas procesas, galintis trukti mėnesius ar metus.

Bandantieji mesti rūkyti palaipsniui pereina šio proceso etapus, kurių metu keičiasi požiūris į rūkymą ir į šio žalingo įpročio atsisakymą.

Psichologinė pagalba tiems, kas nori mesti rūkyti, susideda iš kelių etapų (pirminis vertinimas, rūkymo nutraukimas ir laikotarpis po rūkymo nutraukimo). Pirminio etapo metu vertinamas pasirengimas mesti rūkyti, rūkymo įpročiai, ankstesni bandymai nerūkyti, aptariami abstinencijos simptomai nutraukus rūkymą, trigeriai, stresą sukeliantys faktoriai, palaikymo galimybės (socialinė aplinka, svarbiausi metimo rūkyti tikslai), medikamentų vartojimo galimybės ir sudaromas individualus rūkymo metimo planas. Antrasis ir trečiasis etapai skirti strategijų, kaip išvengti rūkymo, didinti motyvaciją ir pasitikėjimą savimi aptarimui, spręsti konkrečias problemas, susijusias su abstinencijos simptomais, pasikeitusia rutina, socialiniu bendravimu, aptarti pasikartojančias rizikas. Pagalba remiasi elgesio terapijos technikomis. Paprastai visiems šiems aspektams aptarti reikia keturių-penkių užsiėmimų.

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradeda teikti naują paslaugą asmenims, norintiems mesti rūkyti – individualius ir grupinius užsiėmimus su psichologe. Susitikimai vyksta ketvirtadieniais, 15.30 val., Visuomenės sveikatos biure, esančiame Deltuvos g. 19.

Detalesnė informacija tel. (8 340) 46 526.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Aktyvėja vapsvos

2020/08/05

Komentarų (1)