Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergiškiams – 1,1 mln. eurų permokų

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) informuoja, kad beveik 7,8 tūkst. Ukmergės rajono gyventojų, kurie laiku ir teisingai užpildė pajamų deklaracijas, iki liepos 31 d. susigrąžino 1,1 mln. eurų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų.

„Deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos 31 d. nesulaukę gyventojai turėtų pasitikrinti, ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. VMI duomenimis, Ukmergės savivaldybėje deklaracijas turėtų patikslinti apie 170 gyventojų, kuriems sugrįžtų 25 tūkst. eurų GPM. Visus priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“. Primename, kad permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar galėtų 2,2 tūkst. Ukmergės rajono gyventojų, jei tik pateiktų GPM deklaraciją per EDS.

VMI pastaraisiais metais gyventojus informuoja asmeniškai apie šią galimybę, kuria pasinaudoti galima už penkerius pradėjusius metus.

Beveik 700 tūkst. visos šalies gyventojų, laiku ir teisingai užpildę pajamų deklaracijas, iki liepos 31 d. susigrąžino 109,4 mln. eurų Gyventojų pajamų mokesčio permokų.

Vilniaus AVMI informuoja, kad daugiausiai permokų, net 85 proc., susidarė dėl per mažo pritaikyto neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD). GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas. Kaip ir kasmet, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį