Genovaitės KAZIELIENĖS nuotr.

Nuomonių telefonas

Namo renovacija užsitęs

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Birželio pradžioje į „Gimtąją žemę“ kreipėsi Jaunimo gatvės 58-ojo namo gyventojas, kuris vardijo renovuojamo namo bėdas. Vyras kalbėjo apie išardytus balkonus, kurių niekas netvarko, vardijo kitas problemas. Tuomet sulaukėme UAB „Ukmergės butų ūkis“ Pastatų administravimo skyriaus vadovo Andriaus Kalesniko paaiškinimo, kad šio namo balkonai bus montuojami netradiciškai, todėl viskas užtruks apie porą mėnesių, o pastato renovacija bus baigta iki rugpjūčio pabaigos. Šią savaitę redakcija vėl sulaukė minėtojo namo gyventojų nusiskundimo. Pasak skambinusios moters, balkonai buvo išardyti gegužės 2 dieną. Tačiau per tą laiką niekas net nematavo ploto, kurį ketinama įstiklinti. „Darbai mūsų name visai nejuda, – piktinosi moteris. – Iki rugsėjo renovacija tikrai nebus baigta. Ar buvo verta prieš tris mėnesius griauti balkonus ir nieko nedaryti? Taip gyventi labai nesaugu. Name yra žmonių su negaliomis, vaikų, senukų. Kur jiems išeiti? Kur pasidžiauti išskalbtus drabužius? Butų ūkio atstovai net į kalbas su gyventojais nesileidžia, nieko nepaaiškina. Mes net nežinome, kiek ta renovacija atsieis, kiek už ją mokėsime. Nematėme ir namo atnaujinimo projekto, niekas nerodė darbų sąmatos. Kai reikėjo, kad žmonės sutiktų renovuoti pastatą, Butų ūkio atstovai vaikščiojo po butus, su kiekvienu asmeniškai kalbėjo, įtikinėjo, o kai surinko parašus, daugiau nė akių nerodė. Dabar aiškėja, kad „nusipirkome katę maiše”, renovacijos tokiomis sąlygomis mums nereikia.”

Šįkart situaciją pakomentavo UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktorius Giedrius Pocius. Jis pranešė, jog statybos rangos darbų sutartis su AB „STATKORPAS“ dėl daugiabučio namo Jaunimo g. 58 atnaujinimo (modernizavimo) darbų pasirašyta dar praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. „Deja, dėl gyventojų įsiskolinimų bankas galutinį pritarimą finansuoti šio namo renovaciją priėmė tik šių metų balandžio pabaigoje ir tik birželį buvo pasirašyta kreditavimo sutartis, – aiškino direktorius. – Tiesa, rangovas iki tol savo sąskaita atliko šildymo sistemos modernizavimo darbus. Nuardžius balkonų atitvarus paaiškėjo, kad reikalingi kitokie sprendiniai, nei nurodyti techniniame darbo projekte. Rangovas pareikalavo papildomo finansavimo. Su tuo nesutiko nei UAB „Ukmergės butų ūkis“, nei VšĮ BETA, su kuria mes konsultavomės. Todėl buvo bandoma ieškoti kitokio sprendimo, kuris nereikalautų papildomo finansavimo. Dabar išeitis rasta, sprendiniai pristatyti ir patvirtinti šio daugiabučio namo gyventojų susirinkime. Kartu taip pat aptartos visos priežastys, dėl kurių darbai negalėjo būti atlikti greičiau, pateiktas planas, kaip toliau ir kokiais terminais bus vykdomas namo modernizavimas. Langai dėl sudėtingesnės konstrukcijos ir ilgo gamybos termino nebus spėti pagaminti ir įstatyti iki rugsėjo pradžios. Tačiau tikimasi iki metų pabaigos atlikti visus rangos darbus, išskyrus aplinkos tvarkymą, kuris, deja, nusikels į kitus metus.“ G. Pocius sutiko su išsakyta kritika dėl nepakankamo gyventojų informavimo apie susidariusią situaciją. „Visada stengiamės gyventojus informuoti jau turėdami sprendimą, o ne tik pristatydami problemą ir pranešdami, kad dar tik ieškome būdų, kaip ją išspręsti“, – kalbėjo UAB „Ukmergės butų ūkis“ vadovas.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Gyventojass :
  Renovacija tai tik musu pinigu istraukimas is kisenes . Langu keist nereik bet uz juos sumoket reik taip yra Kybartuose kur renovacijai vadovauja Kybartu Darna su proto bokstu Ausiejum .
 • Gyventojass :
  Renovacija tai tik musu pinigu idtraukimas is kisenes . Langu keist nerei bet uz juos sumoket reik taip yra Kybartuose kur renovacijai vadovauja Kybartu Darna su proto bokst Ausiejum .
 • Aha :
  Boba iš nupjauto balkono iškrio, o viršininkas iš šiltos kėdės
 • Aha ,iš nupjauto balkono :
  O tai jei sustojo dėl balkonų, tai stogo, sienų darbų vykdyt negalimą.Šitie darbai pirmiausia turějo būti atlikti ir tik pabaigoj balkonai,
 • Nu :
  Ta boba gal iš medžio iskritus