Skaitytojo nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Šunys puolė besimaudančius

Nijolė STUNDŽIENĖ

Elektroniniu paštu sulaukėme ukmergiškio laiško su nuotrauka, kurioje Šventosios upėje, saloje, netoli tilto, matyti keli ukmergiškiai ir šalia jų du vokiečių aviganių veislės šunys. Laiške rašoma: „Liepos 29-ąją šie du dideli šunys bandė pulti nuo kranto į Šventosios upę bridusius ir norėjusius išsimaudyti žmones. Netikėtas keturkojų išpuolis vienam pagyvenusiam vyriškiui sukėlė stresą ir sveikatos sutrikdymą. Suprantame, kai žmonės atsiveda nedidukus augintinius, juos maudo, bet ar galima be antsnukio, be pavadėlio paleisti vikšunius. Juolab kad pakrantėje ant stulpo yra užrašas, įspėjantis, kad šunis maudyti draudžiama. Gal kas nors turėtų sudrausminti tokius keturkojų šeimininkus?“ – pastebėjimais ir mintimis dalijosi ukmergiškis.

 Rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus teigė, jog ukmergiškio papasakotu atveju buvo pažeistos „Gyvūnų laikymo Ukmergės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės“.

„Reikia žinoti, kad maudyti gyvūnus paplūdimiuose, poilsiavietėse ir kitose žmonių maudymosi vietose griežtai draudžiama. Už tokius pažeidimus Administracinių nusižengimų kodekso 346 str. 1 d. numato įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 120 eurų. Gyvūnų laikytojas privalo užtikrinti, kad viešose vietose augintiniai nebūtų paliekami be priežiūros ir nekeltų grėsmės žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui, kitų gyvūnų gyvybei ar sveikatai. Už tokius pažeidimus Administracinių nusižengimų kodekso 346 str. 2 d. užtraukia baudą nuo 50 iki 120 eurų. Jei minėtas gyvūnų išpuolis, kaip teigiama, žmogui sukėlė stresą ir sveikatos sutrikdymą, reikėjo nedelsiant apie tai pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 bei parašyti pareiškimą policijai“, – aiškino A. Dutkus.

Palikite komentarą apie straipsnį