Aktualijos

Paminklo atidengime dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda

Daiva ZIMBLIENĖ

Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Rugpjūčio 10 dieną Užulėnio kaime, priešais A. Smetonos mokyklą-muziejų iškilsianti bronzinė pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos skulptūra iš Vilniaus rajone esančios liejyklos jau paruošta gabenimui į Ukmergės rajoną. Planuojama, jog kitą savaitę krovinys pasieks Užulėnį ir išsyk bus pradėti montavimo darbai.

Rugpjūčio 1-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Darius Varnas bei Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė apsilankė liejykloje, kur juos pasitikę skulptūros autorius Antanas Žukauskas ir jos išliejimo darbų vadovas, skulptorius Rolandas Šmitas parodė savo per kelis mėnesius atliktą kūrinį – 2,5 metro aukščio Prezidento Antano Smetonos skulptūrą.

Išvakarėse, liepos 31 dieną, savivaldybės atstovai buvo nuvykę į Užulėnį, kur į būsimo paminklo pamatus įkasė simbolinę kapsulę paminklo statybos pradžios darbams pažymėti.

Į kapsulę buvo įdėtas laiškas ateities kartoms ir visų paminklo statybai lėšų paaukojusių žmonių bei įmonių ir organizacijų sąrašai, taip pat visiems jiems pagaminto specialaus „Dovanos ženklo Antanui Smetonai pagerbti“ pavyzdys.

1,5 metro ilgio, 1,3 metro pločio ir 0,5 metro aukščio pamatą paminklui iš beveik 2 tonų cemento pagamino individualios įmonės „Akmenora“ savininkas Alvydas Pučinskas kartu su jam talkinusiais sūnumis Donatu ir Ernestu.

Vietą paminklui ruošia bendrovės „Ukmergės melioracija“ darbuotojai, vadovaujami darbų vykdytojo Stasio Žvirblio.

„Tikimės, kad į tėviškę sugrįžęs Prezidentas A. Smetona savo buvimu čia visiems, kurie eis kasdien pro šalį, primins, kad Lietuva buvo, yra ir išliks stipri tautinė valstybė, kurioje vietos buvo, yra ir bus visiems.

Kviečiu visus rugpjūčio 10-ąją į iškilmingą paminklo A. Smetonai atidengimo šventę“, – sakė R. Janickas.

Penktadienį ryte Prezidentūra savivaldybę informavo, kad į paminklo atidengimo iškilmes atvyks prezidentas Gitanas Nausėda.

Palikite komentarą apie straipsnį