Ukmergiškės prie kilimo ,,Suktinis“.

Kultūra

Audė floristinius kilimus

Tryliktą kartą Anykščiuose miesto šventės metu vyko tarptautinis floristinių kilimų konkursas. Kilimus pynė 21 komanda, tarp jų daugiausia – Anykščių rajono kaimo bendruomenės ir organizacijos, taip pat Panevėžio, Latvijos ir Baltarusijos.

Konkurse dalyvavo ir dvi komandos iš Ukmergės. Rečionių kaimo bendruomenė kartu su šachmatų klubu ,,Juodasis rikis“ jau antrą kartą išbando jėgas šiame konkurse. Šįkart mūsų rajono atstovės pynė ne vieną, o du kilimus. Abu kūriniai varžėsi didžiausių kilimų kategorijoje, tad turėjo būti ne mažesni nei dešimt kvadratinių metrų.

Nuo ankstaus penktadienio ryto iki pat vakaro komandos dirbo prie savo kūrinių Anykščių miesto parke, kad šventės dalyviai visą savaitgalį galėtų grožėtis darbais. Rečioniškės Janina Strikienė ir sesės Urtė bei Ignė Kavaliukaitės iš lauko augalų sukūrė kilimą ,,Palaukė“. ,,Juodojo rikio‘‘ komanda – Ilona Chliblik, Jurgita Amankavičienė ir Virginija Savickienė – iš jurginų žiedų sudėliojo gėlių kompoziciją ,,Suktinis“. Abu kilimai iš kitų išsiskyrė spalvingumu ir žiedų gausa.

Floristinių kilimų konkurso nugalėtojais tapo dvi svečių iš užsienio komandos ir Traupio bendruomenė.

„G. ž.“ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį