Konkurse dalyvavo rekordiškai daug komandų.

Naujausi, Žmonės

Išrinktas geriausias policijos ekipažas

Asta KROGERTIENĖ

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė

Ukmergėje vykusiame konkurse išrinkta geriausia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) policijos pareigūnų komanda. Šį titulą pelnė Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės 1-osios kuopos pareigūnų ekipažas.

Konkurse dalyvavo 14 komandų iš įvairių apskrities rajonų policijos komisariatų bei Vilniaus miesto padalinių. Renginio atidarymą paskelbė bei visus dalyvius pasveikino Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Puskunigis bei Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

Renginio, kurio tikslas – skatinti policijos pareigūnus puoselėti policijos tradicijas, gerinti tarnybinį pasirengimą, komandinio darbo įgūdžius, bendravimą ir bendradarbiavimą, metu patikrinamos pareigūnų profesinės žinios, fizinis pasiruošimas bei asmeniniai gebėjimai.

Varžybos tęsėsi visą dieną. Dalyviai varžėsi šešiose rungtyse. Buvo tikrinami šaudymo įgūdžiai, stebėta, ar saugiai elgiamasi su ginklu. Taikliausia buvo bei mažiausiai baudos taškų surinko Ukmergės rajono policijos komisariato komanda (Vitalijus Jatkauskas, Meinardas Bagdonavičius ir Svetlana Liaudanskienė).

Žinių patikrinimo rungtyje buvo sprendžiami testai, kuriuos sudarė 40 klausimų, skirtų bendrojo išprusimo įvertinimui. Pirmoji vieta atiteko Patrulių rinktinės 1-osios kuopos komandai.

Tikrinti ir vairavimo įgūdžiai. Dalyviams buvo išdalintos schemos su nurodyta trasa bei užduotimis, kaip parkuoti automobilį. Greičiausiai ir tiksliausiai šią užduotį įvykdė ukmergiškių komanda.

Sveiko varžybinio azarto nestigo orientavimosi rungtyje. Veiksmas vyko Kopūstėlių miške. Komandoms buvo duotos koordinatės arba užuominos, pagal kurias jos turėjo surasti pažymėtus punktus. Tarnybinių automobilių greitis buvo ribojamas iki 60 km/val. ir stebima telemetrinės įrangos pagalba. Buvo vertinama, kaip pareigūnai priima komandinius sprendimus, jų orientacija, pastabumas, kaip naudojasi turimomis techninėmis priemonėmis. Šios rungties nugalėtojai – Patrulių rinktinės 1-oji kuopa.

Darbo įvykio vietos rungtis vyko Liaušiuose, neveikiančios degalinės teritorijoje, kur inscenizuota vagystė. Tiek situacija, tiek užduotys buvo susiję su tiesioginiu policijos darbu. Nuo pareiškimo apie nusikalstamą veiką priėmimo, nuoplovų ir atspaudų fiksavimo iki ikiteisminio tyrimo pradėjimo. Įvykio vietoje geriausiai dirbo jungtinė Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus ir Mobilios kuopos komanda.

Dar viena rungtis, priartinta prie realybės – pirmosios pagalbos suteikimas. Pareigūnams teko skubėti nurodytu adresu ir iki atvyks greitoji medicinos pagalba suteikti pirmąją pagalbą sužeistajam. Paramedikų veiksmus nelaimės atveju profesionaliausiai atliko Ukmergės policijos komisariato komanda.

Susumavus visų rungčių rezultatus, daugiausia taškų surinko Patrulių rinktinės 1-osios kuopos komanda. Antri liko jungtinė Vilniaus miesto 2-ojo Policijos komisariato ir Patrulių rintinės komanda, trečioji vieta atiteko jungtinei Kelių policijos valdybos ir Vilniaus miesto 1-o Policijos komisariato komandai. Ukmergės rajono policijos komisariato komanda užėmė penktą vietą.

Sveikindamas visus dalyvius Vilniaus apskrities VPK viršininkas Saulius Gagas pasidžiaugė, kad konkurse dalyvavo rekordiškai daug komandų, varžybos vyko sklandžiai, o jų metu pareigūnai pasisėmė patirties, kuria, sugrįžę į kolektyvus, galės pasidalinti su kolegomis. Savo įspūdžiais bei pastebėjimais dalijosi ir varžybų dalyviai.

AUTORĖS nuotr.

Teko teikti ir pirmąją pagalbą.

Įvykio vietos apžiūra.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Ukmerge :
    O kaip morkunas zmones dauzo nera? Nebus nuotrauku? O su barausku?