Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Ukmergiškiai per kampaniją netikrinti

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2019 m. vasario–birželio mėnesiais penkiasdešimt dvejose šalies savivaldybėse atliko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančių įstaigų saugos sveikatai vertinimą, kuriuo buvo siekiama įvertinti vaikų ugdymo įstaigų teikiamų paslaugų saugą bei atkreipti dėmesį į nustatytas problemas. Buvo patikrintos 484 įstaigos, t. y. beveik pusė visų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vykdančių įstaigų. Į tikrinimą pateko įstaigos, kurios yra 2019 m. periodinės kontrolės plane, ir tos, kurios neturi leidimo-higienos paso.

Beveik ketvirtadalyje (24,4 proc.) patikrintų vaikų ugdymo įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, perpildyta bent viena grupė. Taip pat rasta ir daugiau veiklos pažeidimų.

Situaciją Ukmergės rajone „Gimtajai žemei“ pakomentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vyr. specialistė Meilutė Šalčiūnienė. Ji teigė, kad kampanijos metu mūsų savivaldybėje patikrinimas nevykdytas, kadangi visos įstaigos turi leidimus-higienos pasus.

„Tačiau 2018–2019 metų liepą Ukmergės rajone patikrinti 8 objektai, vykdantys ikimokyklinio ugdymo veiklą – iš viso atlikta dešimt patikrinimų. Atliktos periodinės kontrolės metu užfiksuoti pažeidimai dvejose įstaigose. Vienoje iš jų neatitiko planinis vaikų skaičius – dalis šio pažeidimo jau pašalinta, taip pat įstaigos vadovybė užtikrino, kad sudarant grupes 2019 m. rudenį vaikų skaičius nebus viršijamas. Kitoje įstaigoje fiksuoti pažeidimai dėl vaikų žaidimų aikštelės metinės kontrolės neatlikimo ir per žemų tvorų – tvoros žemesnės nei 1,5 metro. Abiem atvejais įstaigų vadovams buvo taikyta administracinė atsakomybė“, – informavo M. Šalčiūnienė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį