Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Teikiama socialinė pagalba ir globa

Karolina KILDAITĖ

Statistikos departamentas praneša, kad 2018-aisiais Lietuvoje socialinė pagalba namuose buvo suteikta 17,8 tūkst. žmonių. Dauguma (81,9 proc.) asmenų, gavusių socialines paslaugas namuose, buvo senatvės pensijos amžiaus, 17,2 proc. – darbingo amžiaus asmenys su negalia, 0,9 proc. – vaikai su negalia.

Kaip informavo savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, Ukmergės rajone pagalbą namuose gavo 177 asmenys, daugiausia – pensinio amžiaus bei neįgalieji, o socialinės globos namuose paslaugos buvo suteiktos 29 asmenims, kuriems reikia nuolatinės specialistų priežiūros.

Praėjusių metų pabaigoje šalyje veikė 38 globos įstaigos suaugusiems asmenims su negalia ir 126 globos įstaigos pagyvenusiems žmonėms, juose gyveno atitinkamai 6,3 ir 6,1 tūkst. žmonių. Per metus globos namuose suaugusiems asmenims apsigyveno 2,3 tūkst. asmenų.

Rajone veikiančiose suaugusiems asmenims su negalia globos įstaigose praeitais metais įsikūrė 12, o senyvo amžiaus žmonėms – 29 asmenys. Abejų tipų įstaigose ilgalaikė globa dabar yra teikiama 162 žmonėms, o trumpalaikė – devyniems.

Lietuvoje iš viso veikia 25 nakvynės namai, kuriuose yra 1,1 tūkst. vietų. Per metus juose apsistojo 3 tūkst. žmonių. Ukmergės nakvynės namuose 2018-aisiais laikinai (iki penkių parų) apsigyveno 34 asmenys. Buvo apsistojusių ir ilgesniam laikui: 3 mėnesius nakvynės namuose praleido šeši asmenys, 11 mėnesių – trys. Visus metus įstaigoje gyveno vienas asmuo. Iš viso nakvynės namuose yra 30 vietų.

Šalies krizių centruose pernai apsigyveno 1,8 tūkst. asmenų. Ukmergėje veikiančioje įstaigoje glaudėsi dvi šeimos.

Lietuvoje bendruomeniniuose vaikų globos namuose pernai buvo įsikūrę 282 vaikai. Kūdikių ir vaikų globos namuose metų pabaigoje apgyvendinta 2,1 tūkst. vaikų, iš kurių 0,8 tūkst. į šias įstaigas pateko 2018-aisiais. Visoje šalyje suaugusiems asmenims su negalia globos įstaigose gyveno 6,3 tūkst., o namuose pagyvenusiems žmonėms – 6,1 tūkst. žmonių.

Ukmergės rajone šiuo metu yra dveji bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose 2018 m. buvo 18, o dabar – 17 globotinių. Ukmergės globos centre pernai apgyvendinti penki kūdikiai ir 37 vaikai. Šiuo metu ten gyvena vienas kūdikis ir 27 vaikai. Rajone keturių budinčių globotojų šeimose auga aštuoni vaikai.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Ukmerge :
    Gaila kad nera kam pasiskust del antisanitariniu salygu ukm.nak.namuose! Dziaugiasi pinigus plaudami!!!! +12-+14 ziema ir viejas ir dregme ir smardve is kanalizacijos!