Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Įsigaliojo naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) skelbia, kad į liepą įsigaliojusį naująjį Kompensuojamųjų vaistų kainyną įrašyta ir iki šiol nekompensuota veiklioji medžiaga plaučių arterinei hipertenzijai gydyti. VLK specialistų teigimu, tai reiškia, kad gerėja vaistinių preparatų prieinamumas pacientams. Be to, mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.

„Į šių metų III ketvirčio kainyną, kuris įsigaliojo nuo liepos 1-osios, iš viso yra įrašyti 1 932 kompensuojamieji vaistai. Į naująjį kainyną įtraukta daugiau medikamentų nei praeitame – net 113 prekinių pavadinimų vaistų. Be to, šis kainynas pasipildė nauja iki šiol Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis nekompensuota veikliąja medžiaga plaučių arterinei hipertenzijai gydyti“, – sako VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjas Evaldas Stropus.

Ligonių kasų specialistai atkreipia dėmesį, kad priemoka už daugumos kompensuojamųjų vaistų vieną pakuotę negali viršyti 4,71 euro, kai vaistas kompensuojamas 100 procentų bazinės kainos.

Skaičiuojama, kad pacientų priemokos už vaistus per dvejus metus sumažėjo daugiau nei dvigubai: nuo 5,25 euro vienam receptui 2017 m., iki 2,13 euro 2019 m.

VLK primena, kad nuo liepos 2 dienos įsigaliojo patobulinta vaistų „pirmojo paskyrimo“ tvarka. Ekonomiškiausias kompensuojamasis vaistas pacientams turi būti išduodamas jį paskyrus pirmą kartą arba po ilgesnio kaip 12 mėn. laikotarpio. O sutrikus ekonomiškiausio vaisto tiekimui ir vaistinėms neturint galimybių jo užsakyti, pacientams turi būti išduodamas kitas tos pačios veik-liosios medžiagos ir dozuotės mažiausios kainos vaistas.

„Pirmojo paskyrimo“ taisyklė nėra taikoma lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems jau yra parinkti tinkami vaistai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Skiepytis nuo gripo dar nevėlu

2020/01/16

Komentarų (0)

Kiek gali kainuoti šypsena?

2020/01/16

Komentarų (0)