Kultūra, Naujausi

Ukmergiškių akibrokštas: nusprendė keisti miesto pavadinimą

Rokas KANAPIENIS

Pastarosiomis dienomis Ukmergę sudrebino netikėta žinia – kuo toliau, tuo daugiau žmonių pasirašo peticiją, kad būtų keičiamas miesto pavadinimas.

Trečiadienį Ukmergės rajono savivaldybę pasiekė gyventojų pasirašyta peticija, kurioje reikalaujama, kad „Ukmergės rajono gyventojų bei visų Lietuvos piliečių iniciatyva būtų keičiamas Ukmergės rajono pavadinimas į Rockmergės rajono pavadinimą“.

Į rajono valdžią kreiptasi ne atsitiktinai – jau kitą savaitę, liepos 19-22 dienomis, Ukmergę sudrebins roko dvasia alsuojantis festivalis „Rockmergė“.

Peticijos organizatoriai, norėdami įtikinti rajono savivaldybės administraciją, taip pat paruošė ir ne vieną itin svarų faktą, kuris tik patvirtina žinią, jog miestas turėtų pakeisti savo pavadinimą.

„Ukmergė yra tikras roko miestas, kuriame jau daug metų vyksta alternatyvus judėjimas. Pirmasis alternatyvaus roko festivalis Lietuvoje įvyko 1995 metais Ukmergėje, antrasis – 1997 metais. Tuo metu vos ne kas antrame name gyveno žmogus, grojantis gitara. Grupės kūrėsi kaip grybai po lietaus. Veikė keli jaunimo muzikos klubai. Kultūros namai būdavo pilni jaunimo, norinčio renginių, aparatūros ar patalpų“, – skelbiama peticijoje.

Vienas iš peticijos organizatorių, Paulius Ramonas, sakė, kad kaip ir anksčiau, prieš 20 metų, taip ir dabar bendruomeniškumo jausmas Ukmergėje išliko, todėl žmonės susivienijo kilniam tikslui.

„Mes taip pat norime, kad Ukmergė liktų patraukli jaunam žmogui – tam, kuris išvyksta studijuoti į Vilnių, Kauną ar užsienį… Tam, kuris atvyksta tik aplankyti čia likusių tėvų ar senelių. Čia gera gyventi, nes metai po metų Ukmergėje alsuoja roko dvasia. Kodėl jos nepervadinus Rockmerge?“, – šyptelėjo jis.

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Zimblienė tvirtino, jog žinia apie peticiją maloniai nustebino: „Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad rajone vyksta tokio masto ir žinomumo renginiai, kurio organizatoriai ne tik garsina Ukmergės vardą, bet ir turi ambicingų iššūkių jį pakeisti“.

Rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas sakė, jog savivaldybės administracija šį pasiūlymą priėmė palankiai. „Jei festivalio „Rockmergė“ rengėjams pavyks šį renginį „užauginti“ iki tokio lygio, jog jis taptų žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje ar bent jau Europoje, manau, jog mes tikrai svarstytume klausimą dėl rajono pavadinimo pakeitimo“, – teigė meras, bet, pasak jo, gautoje peticijoje išdėstytų gana svarių ir įtikinamų argumentų tam neužtenka.

Daugelis roko gerbėjų prisimena patį pirmąjį tokio tipo festivalį Lietuvoje ir Baltijos šalyse – 1995-aisiais. Tąkart roko grupės „Requiem“ lyderis Tomas Krivickas-Psichas su bičiuliais sukūrė tokį festivalį, kuris prisiminimuose liko visam gyvenimui. Visgi ilgus metus trukusi pertrauka ir venomis tekantis rokenrolo kraujas neleido užmiršti šio festivalio dvasios, todėl „Rockmergė“ sugrįžta.

„Reikia tai atkurti ir atgaivinti. Dabar susirinko nauja ir sena kartos, pradėjome organizuoti festivalį. Galiu pasakyti, kad viskas pavyko“, – patenkintas jis.

Rokenrolo gerbėjai liepos 19-22 dienomis linksminsis gamtos apsuptyje, ant Šventosios upės kranto įsikūrusiame „River Camp“ kempinge (Vidiškių seniūnija, Šventupė).

Festivalyje veiklos ras ne tik roko muzikos mylėtojai, bet ir tie, kurie neįsivaizduoja vasaros be aktyvių pramogų, skirtų visai šeimai. Išpuoselėtoje ir saugioje kempingo „River camp“ teritorijoje yra lauko tinklinio ir badmintono aikštelės, vaikų žaidimų aikštelė, batutas, galima išsinuomoti baidares ir plaustus arba mėgautis puikiu paplūdimiu prie upės bei nuostabia gamta.

Muzikos festivalis „Rockmergė“ suburs aibę gyvos muzikos gerbėjams žinomų scenos žvaigždžių: meilę, laisvę ir muziką jums dovanos BIX, „Rebelheart“, „Arbata“, „Makchu Pikchu“, „TurboReanimacija“, Gytis Ambrazevičius ir grupė, Bjelle, „Wolfsome“, „Weekends“ ir daugelis kitų.

Bilietų kainos – nuo 30 eurų. Juos galima įsigyti

https://tickets.paysera.com/en/event/rockmerge-2019

Vienas iš peticijos organizatorių Paulius Ramonas.

Organizatorių nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Saulens :
  Kas per sudas! Rockmerge..pasityciojimas is istorijos ir jos padavimu Ukmerge yra Ukmerge ir taskas. kiekvienas sau garbingas ukmergiskis tai supranta..Ukmerge tai jega !!!!!
 • regina :
  Visiškai nepritariu,kažkokia nęsąmonė,geriausias pavad.ukmergė arba vilkmergė
 • zero :
  Tik Ukmergėje galėjo sugalvoti tokią lėkštą renginio reklamą.Kokios čia roko tradicijos,jei net elementarios fantazijos stinga.O jau komentatorių jumoro jausmas pramuša visus giliausius dugnus....
 • Švabra :
  Komentatoriai! Kur jūsų humoro jausmas?????????????????????
 • Zivile :
  Saunuoliai
 • Psihas :
  Sudpankiai isprotejo
 • Psihas :
  Sudpankiai isprotejo ir ne kitaip.
 • Linas :
  Geriau Vilkmerge.
 • Vaida :
  Gal savo varda persidarykit kitu ir bus labai gerai. Tikrai kad nesamone. Kam keist Ukmerges pavadinima. Pauliau ramona pagalvok is naujo, tu esi ten rokeris ar kas ir lik kam miesto pavadinima keist!!!!!
 • Eglė :
  Net paukščiai emigruos nuo tokio pavadinimo..😂😅
 • Virginija :
  Juk ne balandžio pirmoji
 • Doncevas :
  ziauru:DDDD
 • Ukmerges dievas :
  Visiskas meslas!! Ka jie sau galvoja,oziai!!
 • Ivanas :
  Nesamonė
 • .... :
  DEBILIZMAS
 • paulius ramonas dx :
  Paulius Ramonas viskas su galva gerai
 • Greta :
  Didesnes nesamones negalejot sugalvot...
 • Nerijus :
  Durnius
 • Stasė Žulienė :
  Ilgą kelią nuėjo istorija, kol išgrynino miesto vardą . U K M E R G Ė - gražu ir be jokių priedų.. Ir roką gali garsinti žmonės, o miestui bus tik garbė.
 • Arnas mikalauskas :
  Nesamone buvo geriausia Ukmergė pavadinimas 😠😠😠😠 Man toks pavadinimas nepatinka
 • aš :
  Gražus reklaminis pokštas!