Plenero dalyviai su pasveikinti atvykusiais ir padėkas įteikusiais rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Vaidotu Kalinu ir vyriausiąja specialiste Ingrida Krikštaponiene. Dainiaus VYTO nuotr.

Kultūra, Naujausi

Dailės mokytojai kūrė Ukmergėje

Ukmergės meno mokyklos Dailės skyrius sulaukė plenero dalyvių iš artimesnių ir tolimesnių Lietuvos dailės ir meno mokyklų, dailės skyrių, gimnazijų. Tą karštą vasaros dieną plenere, kuris vadinosi „Ukmergės diena“, kūrė 16 dalyvių iš Vievio, Kaišiadorių, Biržų, Vilniaus, Lentvario, Širvintų, Zarasų, Rietavo, Plungės ir Ukmergės.

Susirinkusius pasveikino laikinai Ukmergės meno mokyklos direktoriaus pareigas einanti Miglė Čivienė, Švietimo pagalbos tarnybos direktorius Darius Danielius, Meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui dailei Birutė Žilėnienė. Tuomet plenero dalyviai patraukė į miestą, žvalgydamiesi įdomesnių, savitų motyvų savo darbams, ir, kol saulė neįsismarkavo, skubėjo dirbti. Po pietų sukurtus darbus vežėsi eksponuoti į Siesikų pilį, kur jie bus visą vasarą, o rugsėjo 5–20 d. juos bus galima pamatyti Ukmergės kultūros centro parodų salėje.

Mintis sukviesti dailės mokytojus kūrybinei-pažintinei veiklai kilo mokytojai Jolitai Šlepetienei, praėjusią vasarą dalyvavusiai Vievio meno mokykloje surengtame respublikiniame tapybos plenere „Vievio spalvos“.

„Bendravimas su kolegomis, bendros parodos, pažintis su vietos architektūra visada praturtina ir padeda ruoštis darbui su mokiniais“, – sakė pedagogė.

Ji pasidžiaugė, kad idėją palaikė Meno mokyklos administracija, kolegos. Respublikinį tapybos plenerą organizuoti padėjo ir parėmė rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto bei Kultūros ir turizmo skyriai, Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba, galerija ,,Vilkamirgė“, VšĮ ,,Trys kaimai“.

Pasak J. Šlepetienės, didelį įspūdį plenero dalyviams paliko susitikimas su Audriumi Matulaičiu – žmogumi, paskyrusiu daugiau nei dvi dešimtis metų Siesikų pilies atstatymui, grąžinusiam gyvybę nuostabiam renesansiniam pastatui ir taip kaip niekas kitas žinančiam jo istoriją. Plenero dalyviams buvo įdomu išgirsti apie pastabia akimi pamatytas ir atpainiotas užuominas, rodančias buvusių pilies statytojų ir šeimininkų pritapimą Europos kultūros kontekste.

Po parodų plenere dalyvavusių dailininkų Adelės Kasputienės, Aldonos Ragelskienės, Aleksandro Vozbino, Augenio Kaspučio, Astos Radimonienės, B. Žilėnienės, Dainiaus Tijūnėlio, Gražinos Visockienės, Ingos Armanavičiūtės, J. Šlepetienės, Kristinos Darulienės, Kristinos Tokarevienės, Laimos Danilevičienės, Ramunės Dainienės, Romualdos Zareckienės, Tomo Danilevičiaus sukurti darbai papuoš Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos patalpas. Organizatoriai tikisi, kad šis respublikinis dailės mokytojų pleneras turės tęsinį, o gal net taps tradiciniu.

„G. ž.“ inform.


Vasarą paveikslai eksponuojami Siesikų pilyje.  A. KASPUČIO nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį