Antano Smetonos gimnazijos atstovai su kitais projekto dalyviais Naujojoje Vilnioje.

Jaunimas

Ukmergiškiai taip pat mini Vietovardžių metus

Miglė VALIONYTĖ

Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą 2019-ieji buvo paskelbti Vietovardžių metais.

Šia proga pagal sudarytą minėjimo planą buvo nuspręsta įvairiose šalies vietose sukurti išnykusių vietovardžių žemėlapius, ženklais įamžinti negyvenamus kaimus. Taip pat  rengiamos vietovardžių rinkimo ir kraštotyros ekspedicijos, į kurias įtraukiami mokiniai.

Birželio 11 dieną startavo tarpmokyklinis  šalies projektas „Keliauk ir pažink savo kraštą“, kurį organizavo Vilniaus „Laisvės“ gimnazija, vadovė – Jolita Rancovienė.   Į projektą įsitraukė ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleivių bei mokytojų komanda.

Kaip teigia projekto  iniciatorė, visi mėgstame keliauti, tačiau dažniau lankomės svečiose  šalyse. O apie savo kraštą, net ir tą miestą, kuriame gyvename, žinome ne viską. Taip ir gimė idėja organizuoti tokį projektą. Jo pagrindinis tikslas – supažindinti mokinius su skirtingų Lietuvos vietovių pavadinimų kilme bei istorija.

Praėjusią savaitę  renginio dalyviai buvo pakviesti į pirmąjį etapą. Antano Smetonos ir Molėtų rajono Alantos gimnazijos moksleiviai vyko į Naująją Vilnią.

Ten svečius pasitiko dar vieni projekto nariai, Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos mokiniai ir akcijos sumanytoja J. Rancovienė.

Pirmos kelionės metu gimnazistai buvo supažindinti su įdomiausiomis ir paslaptingiausiomis Naujosios Vilnios vietomis.

Mokiniai aplankė Vilnios upės sraunių vandenų suformuotą, bene aukščiausią Lietuvoje Pūčkorių atodangą. Keliavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro keliais. Vaikščiojo po išlikusius Vilniaus gynybinio žiedo įtvirtinimus. Lankėsi Naujosios Vilnios geležinkelio stotyje prie kryžiaus-paminklo tremtiniams atminti. Užlipę ant Rokantiškių piliakalnio grožėjosi atsiveriančias vaizdais į Murlės ir Vilnios slėnius.

Kiti projekto „Keliauk ir pažink savo kraštą“ etapai vyks Ukmergėje ir Alantoje.

 

Palikite komentarą apie straipsnį