Siesikiečiai ežerų krašte.

Jaunimas

Išvyka į Zarasus

Violeta GRIGALIŪNIENĖ

Siesikų gimnazijos Erasmus+ projektų koordinatorė

Mūsų gimnazijos Erasmus+ žaliasis projektas „Let‘s be green together“ eina į pabaigą. Dvejus metus vykdėme jo veiklas, pagaminome daugybę produktų, įgijome patirties, kaip tausoti gamtą, aplankėme penkias užsienio mokyklas, susipažinome su jų šalimis ir papročiais, įsigijome daug draugų, patobulinome savo anglų kalbos žinias, puikiai pristatėme Lietuvą partneriams iš Italijos, Ispanijos, Lenkijos bei dviejų Rumunijos mokyklų ir t. t. Erasmus+ projekto privalumus galima būtų vardinti ir vardinti. Tie, kas dalyvavo jo veiklose, įspūdžių tikrai nepamirš visą gyvenimą.

Renginius vainikavome su projekte dalyvaujančiais mokiniais nuvykdami į labai žalią Zarasų kraštą. Pirmiausia aplankėme apžvalgos ratą. Tai analogo Lietuvoje neturintis architektūros statinys. Praeinant 17 metrų aukščio ratu, atsiveria Zaraso ežero panorama. Pro mūsų akis nepraslydo ir dar vienas unikalus statinys – Šlyninkos vandens malūnas. Tai 300 metų iki šiol veikiantis technikos paveldo statinys su autentiška įranga. Čia gaminami tautinio paveldo miltai, kruopos ir sėlenos, kurių įsigijome ir mes. Apžiūrėjome įrangą, pabendravome su savininku, kuris tą dieną savo malūno teritorijoje priėmė jaunimo folkloro festivalį „Zalvynė“. Negalima išvažiuoti iš Zarasų krašto, neaplankius Lietuvos miškų senelio Stelmužės ąžuolo. Jis skaičiuoja jau 1 500 metų. Stelmužės parke stovi Vergų bokštas, kuriame kadaise buvo kalinami baudžiauninkai. Dvarininkai Valujevai ilgai nuo valstiečių slėpė, kad buvo panaikinta baudžiava, ir čia bausdavo nuo jos bėgančius žmones.

Aplankę įdomiausias Zarasų vietas, keliavome toliau prie Kumpuolio ežero, kur nakvojome gamtos prieglobstyje, kepėme maistą ant laužo, pasidarėme lauko pirtį, žaidėme tinklinį, šokome liaudiškus žaidimus. Miegoti nenorėjo niekas, todėl saulėtekį pasitikome besilinksmindami.

Buvo smagu, kitais metais tęsime savo projektines veiklas su kitu projektu „Tolerancija yra geriausia mano draugė“.

 

Palikite komentarą apie straipsnį