Taujėniškiai išvykoje.

Jaunimas

Apsilankė Šiaulių vyskupijoje

Taujėnų parapijos jaunimo choras, besimokantis pagal Neformaliojo vaikų švietimo programos „Sakralinės muzikos“ būrelio programą, kartu su vadove Inesa Laurinčikiene, tikybos mokytoja ir vargonininke Virginija Kaziūniene bei parapijos klebonu Laurynu Grikiečiu vyko į jau tradicine tapusią kasmetinę išvyką – šįkart po Šiaulių vyskupijos vietoves.
Pirmoji stotelė – Kryžių kalnas ir šalia jo esantis Pranciškonų vienuolynas. Pastarajame taujėniškius pasitiko ten gyventis brolis pranciškonas, kuris papasakojo, kodėl ir kada šioje vietoje buvo pastatytas vienuolynas, kaip tampama pranciškonų vienuoliu, kokia yra brolių kasdienybė. Kryžių kalną daugelis choristų lankė pirmą kartą, todėl nustebino kryžių gausa ir įvairovė.
Vėliau visi užsuko į Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, kur ne tik pasimeldė, bet ir pagiedojo. Džiugu, kad būdami katedroje taujėniškiai sulaukė kvietimo apsilankyti Šiaulių vyskupijos jaunimo centre. Jo darbuotoja Laura Pasavodskytė šiltai pasitiko svečius, rodė centro patalpas, papasakojo apie vykdomą veiklą.
Kelionę giesmininkai tęsė Tytuvėnuose. Ten taujėniškių laukė klebono Lauryno seminarijos laikų draugas, Tytuvėnų parapijos klebonas Rimantas Žaromskis. Jis suteikė galimybę pasižvalgyti po bažnyčią ir vienuolyną, susipažinti su bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicijomis, išgirsti, kaip skamba 230 metų senumo vargonai. Pažintį su Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansambliu choristai užbaigė gerdami arbatą ir valgydami ledus, kuriais vaišino klebonas Laurynas.
Paskutinė vietovė, kuri buvo aplankyta – Šiluva. Keliautojai apžiūrėjo Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią, taip pat pasimeldė Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje.
„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį