Sveikata

Stebuklingoji soda ir jos panaudojimo būdai

Soda, kitaip dar vadinama natrio hidrokarbonatu, randama kiekvienoje virtuvėje, tačiau ne visi žino, kur ją galima panaudoti. Pasižymėdama priešuždegiminėmis, antigrybelinėmis, antiseptinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, ji padeda kovoti su burnos, odos ir net peršalimo problemomis.
Nepaisant to, nereikėtų persistengti pradėjus naudoti šią priemonę, kad nesuerzintumėte odos, plaukų ar dantenų. Tačiau tinkamais kiekiais taikant sodą galima pasiekti stulbinamų rezultatų. Taigi, kokių gi galių turi soda?

Dantų balinimas
Kepimo sodą galite naudoti norėdami pabalinti dantis, pašalinti nuo jų apnašas ir geltonas dėmes. Patariama tiesiog įmaišyti truputėlį sodos į savo dantų pastą arba užberti ant dantų šepetėlio ir išsivalyti dantis.
Taip pat galite pasiruošti ir balinimo mišinį. Sumaišykite 2 šaukštus sodos, 4 šaukštus ciberžolės šaknies ir 3 arbatinius šaukštelius pirmojo spaudimo kokosų aliejaus. Rekomenduojama mišinį naudoti daugiausia kartą per dieną ir taip kelias dienas. Nepiktnaudžiaukite, nes per daug sodos gali pakenkti jūsų dantims ir suardyti natūralų jų emalį.

Veido priežiūra
Soda sėkmingai pašalina negyvas odos ląsteles ir subalansuoja odos pH lygį. Tam reikėtų pasigaminti veido pastą. Sumaišykite filtruotą rožių vandenį su 1-2 arbatiniais šaukšteliais sodos. Vieną arba du kartus per savaitę užtepkite pastos ant veido ir palaikykite minutę. Tada pamasažuokite veidą pirštais ir nuplaukite drungnu vandeniu.

Sudirgusios ar išbertos odos priežiūra
Jeigu kenčiate nuo odos sutrikimų, bėrimo, niežulio ar sudirgimų, galite sumažinti uždegimą naudodami sodą. Ji taip pat gali sumažinti patinimą ir niežėjimą.
Jei niežulys kankina visą kūną, išbandykite sodą vonioje. Įberkite 1 puodelį sodos į vėsų vandenį ir leiskite sau pamirkti jame bent 10 minučių per dieną. Tačiau jeigu oda yra rimtai pažeista ar suerzinta, venkite sodos, kad nesukeltumėte sudirgimų paūmėjimo.
Sudirgusios odos gydymui pasigaminkite sodos ir vandens mišinį (1:3 santykis). Juo ištepkite problemiškas sritis ir palikite keletui minučių, o vėliau nuplaukite vėsiu vandeniu. Tai rekomenduojama daryti reguliariai.

Plaukų riebalų ir blogo kvapo pašalinimas
Soda pasižymi šarminėmis savybėmis, todėl subalansuoja pH lygį. Ją galima naudoti galvos odos valymui kartu su įprastu šampūnu. Tiesiog pridėkite į jį šaukštelį sodos ir tokiu mišiniu plaukite plaukus 1 arba 2 kartus per savaitę.
Tam, kad sumažintumėte galvos odos riebalavimąsi ir pašalintumėte nemalonų plaukų kvapą, du kartus per mėnesį siūloma naudoti 1:3 santykiu paruoštą sodos ir vandens mišinį. Užtepkite jį ant drėgnų plaukų, leiskite įsigerti ir po penkių minučių išskalaukite.

Nudegimų saulėje gydymas
Soda gali padėti nuraminti niežinčią ir sudirgusią odą po saulės procedūrų. Siūloma pagulėti vandenyje su jame įmaišytu 1 puodeliu sodos. Per kelias dienas, o kartais net ir tą pačią dieną nudegimai dingsta.

Kova su spuogais
Soda gali ne tik paskaistinti veido odą, bet ir padėti kovoje su spuogais. Tiesiog sumaišykite šiek tiek sodos su šaukšteliu vandens. Šia pasta patepkite pažeistas vietas, palaikykite 1-2 minutes ir nuplaukite šaltu vandeniu. Taikykite šį metodą 2-3 dienas, o vėliau profilaktikai tik kartą ar du kartus per savaitę.

Nagų grybelis
Nagų grybelio pašalinimas – sunkus uždavinys, tačiau ir šįkart jums gali pagelbėti soda. Savo rankų ar kojų nagams paruoškite mišinį iš 1-2 šaukštelių sodos ir vandens. Užtepę jį ant nagų, palaikykite porą minučių ir tada nuplaukite šiltu vandeniu. Darykite tai vieną kartą per dieną.
Kitas būdas yra sumaišyti 1 puodelį nefiltruoto obuolių sidro acto su 2 šaukštais sodos. Įmerkite nagus į šį mišinį, palaikykite 5 minutes ir po to nusausinkite. Procedūrą galite atlikti du kartus per dieną.

Pleiskanos
Norint atsikratyti pleiskanų, jums reikia išlaikyti sveiką galvos odos pH lygį, kad ji nebūtų nei per sausa, nei per daug riebi. Pirmas būdas yra 1 arbatinį šaukštelį sodos sumaišyti su šviežios citrinos sultimis ir užtepti tiesiai ant galvos odos. Po 2-3 min. išskalauti. Šią procedūrą galima atlikti vieną kartą per savaitę.
Kitas būdas – jau ant drėgnų plaukų į galvos odą įtrinti sodos ir leisti jai veikti 1 minutę. Po to būtina kruopščiai išskalauti plaukus. Šis gydymas taip pat gali būti taikomas tik vieną kartą per savaitę.

Nagų balinimas
Norėdami išgydyti pageltusius ar patamsėjusius nagus, 1 šaukštą 3 proc. vandenilio peroksido sumaišykite su 2 ½ šaukštais sodos. Šią pastą užtepkite ant nagų, naudojant medvilninį tamponėlį. Gydymą atlikite kas du mėnesius.
Kitas naudingas būdas grąžinti nagams sveiką išvaizdą – dubenyje sumaišykite pusę puodelio vandens su 1 šaukšteliu 3 proc. vandenilio peroksido ir šaukštu sodos. Įmerkite nagus 2-3 minutėms į skystį. Norėdami atsikratyti dėmių, kartokite šią procedūrą kartą per dvi savaites.

Nemalonaus kūno kvapo pašalinimas
Soda sugeria prakaitą ir drėg-mę nuo odos ir tokiu būdu sumažina nemalonų kūno kvapą. Jūs galite naudoti jos ir kukurūzų krakmolo mišinį tiesiai tepdami ant savo pažastų, kad pašalintumėte blogą kvapą ir sumažintumėte prakaitavimą.
Parengta pagal internetinę žiniasklaidą

Palikite komentarą apie straipsnį