Šventės dalyviai.

Kultūra

Eilėraščio skrydis Jasiuliškyje

Vilma BELAPETRAVIČIENĖ
Bibliotekininkė ir užimtumo specialistė

Pavasariui pabudinus žemę, gegužiui pasidabinus įvairiaspalviais žiedais, jau 23 kartą rinkomės į Jasiuliškių socialinės globos namuose Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Jasiuliškių kaimo padalinio organizuojamą „Poezijos pavasarėlį“ pasiklausyti poezijos žodžio, atliekamų dainų. Poezijai paaiškinimų nereikia, ją reikia pajusti, išgyventi, priimti širdimi, pasidžiaugti, o jeigu užgriuvo sunki minutė, „nuryti“ ją vietoj piliulės. Poetui reikia ir kančios, ir vienatvės, ir begalinio meilės jausmo – Mamai, Tėvynei, Gimtinei, Lietuvai, Žmogui ir Gamtai. Mylėdamas žmogus randa save, suvokia gyvenimo prasmę ir tai išreiškia savo eilėmis.
Buvusi ilgametė Vlado Šlaito viešosios bibliotekos metodininkė Margarita Rokienė, kažkada sakydama, jog neįsivaizduoja Jasiuliškio be „Poezijos pavasarėlio“, buvo visiškai teisi. Ši šventė šiuose globos namuose tiesiog laukiama su didele aistra ir meile.
Šiais metais įvairiausiais žiedai išpuoštoje salėje savo eiles dovanojo poetai Regina Mulevičienė, Regina Nugarienė, Genoefa Povilavičienė, Nijolė Vanagienė, Jonas Povilavičius ir Stasys Vasilius, o muzikinius intarpus – šeimyninis trejetas iš Siesikų (Rima Vilčinskienė, Dalia ir Paulius Geišos) bei moterų ansamblis „Rečiona“, iš Rečionių (vadovė Rita Čižiūnienė).
Sveikinimo žodį tarė Jasiuliškių socialinės globos namų direktorius Vilius Petrauskas, o renginį vedė šių eilučių autorė. Visi dalyviai apdovanoti užimtumo centre pagamintais „Poezijos paukšteliais, rožės žiedu ir padėkomis. Po bendros nuotraukos visi susirinko seklyčioje-kavinukėje pasidalinti įspūdžiais. Parašė atsiliepimus 2016 metais sukurtoje – „Žalioje knygoje“. Išlydime šių metų paukštę plasnoti dar po Lietuvą, ir pasiliekame laukti kitų metų.
Vidos OLŠAUSKIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį