Šventės dalyvius nustebino mažųjų ikimokyklinės ugdymo grupės „Zuikučiai“ pasirodymas (mokytoja O. Miliukienė).

Jaunimas, Žmonės

Pedagogai dalijosi gerumu

Jolita ŽURAUSKIENĖ

Praėjusią savaitę Pabaisko pagrindinėje mokykloje nuvilnijo tradicinė Padėkos šventė. Joje dalyvavo mokyklos bendruomenė, dabartiniai ir buvę mokiniai bei jų artimieji, miestelio, aplinkinių kaimų gyventojai, Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Rimvydas Lukošius.

Šiltas renginys
Šios mokyklos direktorė Janina Jastčembskienė pasveikinusi visus surinkusius priminė, kad gegužė ir birželis – dėkingas šventėms, nes minimos Mamos ir Tėvo, Šeimos, Vaikų gynimo dienos. „Sudėję visas šias šventes į vieną didelę mozaiką ir vainikuodami jas mokykloje, kuri vaikams yra antrieji namai, nuveiktais darbais, organizavome Padėkos šventę. Tai – mokyklos bendruomenės ir mokinių padėka visiems už tai, kad buvote, esate ir būsite kartu su mumis“, – sakė Pabaisko pagrindinės mokyklos vadovė, palinkėdama susirinkusiems daug gerų emocijų.
Savo mintimis apie Pabaisko pagrindinę mokyklą pasidalijo rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos direktorius R. Lukošius. Jis teigė, kad padėkos šventė – labai mielas renginys, nes jame dėkojama už gerus darbus, kurie dažnai kasdienybėje yra nepastebimi. „Šiais laikais žmonėms labai trūksta gerų žodžių, malonių emocijų. Todėl labai smagu, kuomet tai patiriame. O jei dar geri darbai, kuriuos žmonės padaro, nelieka užmiršti ir už juos yra padėkojama, tai – tiesiog nuostabu“, – pabrėžė R. Lukošius.

Maloni kaimynystė
Priešgaisrinės tarnybos vadovas atviravo, kad tris dešimtmečius jie puoselėjo mintį ugniagesius įkurdinti Pabaisko miestelyje. Jų norai išsipildė. Ugniagesių komanda čia įsikūrė praėjusių metų lapkričio mėnesį ir tapo Pabaisko bendruomenės nariais. Kadangi naujieji Priešgaisrinės tarnybos pastatai yra mokyklos kaimynystėje, R. Lukošius prisipažino nekantravęs susipažinti su pedagogų bendruomene ir pasižiūrėti, kaip ji priims ugniagesius. „Kai pirmą kartą susitikome su direktore, ji pasidžiaugė, kad nori turėti kaimynus ir saugiai gyventi. O kuomet buvo pastatytas pastatas ir mes pradėjome bendrauti su mokyklos bendruomene, labai nudžiugome, kad jie mus sutiko šiltai, geranoriškai, ir suteikė įvairiapusę paramą. Mokykloje – stiprus ir nuoširdus pedagogų potencialas, kuris mūsų sielas užpildė dvasingumu ir gerumu. Džiaugiamės, kad visas šis gėris perduodamas ir čia besimokantiems mokiniams“, – savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos direktorius. R. Lukošius už malonų bendradarbiavimą padėkojo J. Jastčembskienei ir Rimantui Gutauskui, kuris vadovauja jaunųjų ugniagesių būreliui. Praėjusią savaitę mokinukai drauge su ugniagesiais Pabaisko seniūnijoje vykdo prevencinę akciją „Gyvenkite saugiuose namuose“, kurios metu lanko vietos gyventojus, dalija jiems atmintines su patarimais, kaip išvengti nelaimių, socialiai remtinoms šeimoms įteikia dūmų detektorius.

Dėmesys žmogui
Gražių padėkos žodžių pedagogų kolektyvui nestokojo ir buvusi šios mokyklos mokinė, kuri dabar dirba Pabaisko seniūnijoje, Gina Pažiūrienė. Ji Lietuvos šimtmečio apdovanojimą įteikė bendruomeniškiausiai mokytojai Angelei Gilienei. „Šią mokytoją pažįstu daugiau nei 30 metų. Ji užaugino mano vaikus, tikiuosi, kad mokys ir anūkus. Dėkoju, kad jūs esate“, – sakė G. Pažiūrienė.
Renginyje kalbėjo ir viešnia Oksana Pakalniškienė, akcentuodama, kad pagrindinė žmonių varomoji jėga yra meilė. Ji perskaitė savo kūrybos eilėraštį, skirtą mamai. Pabaisko pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Daiva Nasyrovienė, pristačiusi trumpą reportažą apie meilę, akcentavo, kad meilė ir dėmesys žmogui yra reikalingi kasdien, kiekvieną valandą, kiekvieną minutę. Todėl ji paragino mylėti šalia esančius žmones bei artimuosius ir nesibijoti jiems ištarti „myliu“.
„Sakykite tuos žodžius ir girdėkite juos, kad jie nenuskęstų tyloje, o sulauktų atsako“, – paragino D. Nasyrovienė.
Kiek kartų per dieną mokiniai išgirsta žodį „myliu“ suvokėme žiūrėdami socialinės pedagogės Neringos Šeibokienės ir sekretorės Jurgitos Raišienės parengtą reportažą.

Pagerbė visus
Padėkos šventėje netrūko malonių akimirkų ir teigiamų emocijų, kurias suteikė mergaičių ansamblio atliekamos dainos, mokinių šokiai. Dainuoti vaikus išmokė muzikos mokytoja Laima Grumovskienė, o šokti – choreografijos mokytoja Ramunė Radzevičienė. Mokinukai sužavėjo žiūrovus spektakliuku „Grybų karas“ (mokytoja A. Gilienė), nustebino ir mažųjų ikimokyklinės ugdymo grupės „Zuikučiai“ (mokytoja Ona Miliukienė), ir pradinių klasių vaikų (mokytoja Rimutė Stringienė) pasirodymas.
Pabaisko pagrindinės mokyklos direktorė nepamiršo ir šios mokymo įstaigos kolektyvo: pedagogų, valytojų, vairuotojo, virėjos ir kt. Jiems visiems buvo padėkota ir įteikta po rožės žiedą. J. Jastčembskienė dėkojo ir gėlių žiedais apdovanojo mokyklos rėmėjas Jolantą Ivanovienę ir Alimpiadą Šimėnienę. Šių moterų dėka mokyklos dainorėliai pasipuošė naujais drabužiais, spektakliams skirtomis kaukėmis, o miesto šventės metu pasidabino skarelėmis.
Smagi šventė baigėsi, bet jos atgarsiai išliko kiekvieno jos dalyvio širdyse. Juk tiek daug gerumo ir meilės joje buvo išdalinta. Septintokai prasitarė, kad viskas, kas atliekama su meile, įgauna kitokį atspalvį. Jie teigė, kad ir pyragas, kurį jie pagamino šventei su klasės vadove Kristina Kriviene, buvo daug skanesnis nei įprastai.
Rimvydo LUKOŠIAUS nuotr.

Padėkos šventėje dalyvavo mokyklos bendruomenė, dabartiniai ir buvę mokiniai bei jų artimieji, miestelio, aplinkinių kaimų gyventojai.

Palikite komentarą apie straipsnį