Aktualijos, Naujausi

Vėl nuūžė Ukmergės miesto šventė

Genovaitė KAZIELIENĖ

Savaitgalį šurmuliavo šventė „Mano vaikystės miestas – Ukmergė!“, buvo pažymėtas ir 686-asis miesto gimtadienis. Nors pagrindiniai akcentai vyko šeštadienį, šiai progai dedikuoti renginiai prasidėjo prieš savaitę.

Įteikti Mero padėkos ženklai
Gegužės 31-ąją, penktadienį, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už vaikystę. Čia taip pat buvo įteikti Mero padėkos ženklai trims ukmergiškėms, kurių profesijos susijusios su vaikais. VšĮ Ukmergės ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Zenė Kreivytė apdovanota už sėkmingą ilgametį darbą vaikų ligų gydymo srityje, profesionalumą ir nuoširdų dėmesį mažiesiems pacientams bei jų šeimoms. Ligoninės Vaikų ligų skyriaus gydytojai neonatologei Gytai Gružauskaitei apdovanojimas įteiktas už naujagimiams palankios ligoninės kūrimo iniciatyvas, siekiant užtikrinti geriausią nėščiųjų, mamų ir naujagimių priežiūrą. „Ryto“ specia-liosios mokyklos kūno kultūros mokytojai Vitalijai Remeikaitei padėkota už neįgaliųjų vaikų sportinio meistriškumo ugdymą, reikšmingus auklėtinių pasiekimus ir Ukmergės vardo garsinimą pasaulyje.

Už nuopelnus, kuriant ir puoselėjant draugiškus santykius tarp Lietuvos ir Lenkijos, Ukmergės ir Tarnovo Podgorne savivaldybių bendradarbiavimo iniciatyvas, Mero padėkos ženklu apdovanotas Tarnovo Podgorne miesto savivaldybės meras Tadeušas Čajka. Ukmergė ir Tarnovo Podgorne bendradarbiauja jau du dešimtmečius.
T. Čajka šįmet į Miesto šventę neatvyko, jam skirtas apdovanojimas perduotas Tarnovo Podgorne delegacijos atstovei Agnieškai Rzeznik.
Bažnyčioje koncertavo Meno mokyklos Muzikos skyriaus styginių instrumentų orkestras ir akordeonistai.

Lietus „pakoregavo“ renginio vietą
Planuota, kad penktadienio vakare Muzikos ir kino vakaro dalyviai rinksis piliakalnio papėdėje. Tačiau lietus pakoregavo renginio vietą – teko keltis į Kultūros centrą.
Buvo rodomi nebylūs brolių Liumjerų filmai, kuriuos gyvai įgarsino perkusininkas, džiazo virtuozas Arkadijus Gotesmanas ir pianistas Edgar Sabilo. Vakaro metu paskelbti ir apdovanoti respublikinio moksleivių filmų festivalio „2blis019“ laureatai bei nominantai, demonstruoti geriausi festivalio filmai. Laureatais nominuoti šeši filmai, o jų autoriai apdovanoti diplomais ir piniginėmis premijomis. Tarp nugalėtojų – Kauno, Vilniaus, Klaipėdos kūrėjai. Laimėtojais tapo ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviai Kamilė Banaitytė, Eglė Perednytė, Arnas Daunoravičius bei Julija Bražėnaitė, kurie vadovaujami žinomo šalyje režisieriaus Marat Sargsyan sukūrė apdovanojimą pelniusią vaidybinę juostą „Laimė“. Festivalio nominantais paskelbti 18 moksleivių filmų.

Pynė tujų girliandą
Prieš renginį papuoštas Nepriklausomybės paminklas – Ukmergės gėlininkės, Kultūros centro ir jo skyrių darbuotojai, būrys savanorių talkininkų nupynė ne vieną šimtą metrų tujų girliandos, kuri apjuosė ne tik paminklą, bet ir papuošė bromą Kauno gatvės pradžioje.

Oras nenuvylė
Šventės organizatoriai su nerimu laukė šeštadienio, kadangi nemažai renginio sėkmės lemia ir oras. Laimei, rytas išaušo giedras, saulėtas. Jau tapo įprasta, kad šventiniai šeštadieniai prasideda rytine mankšta šalia Šventosios, ant pėsčiųjų tako. Šįkart sveiko gyvenimo būdo mėgėjai taip pat pradėjo dieną mankštindamiesi.

Pagerbta Ukmergės rajono garbės pilietė
Rytą savivaldybėje organizuotas neeilinis, iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis, skirtas pagerbti naująją Ukmergės rajono garbės pilietę – buvusią pedagogę, kraštotyrininkę, Želvos gimnazijos muziejaus vadovę Zitą Kriaučiūnienę. Šis garbingas apdovanojimas jai suteiktas už istorinės atminties puoselėjimą ir perteikimą jaunajai kartai, švietėjišką veiklą, tolerancijos sklaidą, kilnius darbus Ukmergės kraštui.
Z. Kriaučiūnienė 1960 metais pradėjo dirbti Želvos vidurinėje mokykloje lietuvių kalbos mokytoja, 1977-aisiais tapo mokyklos direktore. Šias pareigas ėjo iki 1991 metų. Nuo 1997-ųjų vadovauja Želvos gimnazijos muziejui. Z. Kriaučiūnienė yra keliolikos leidinių apie Želvos kraštą autorė, paminklų, kitų mažosios architektūros statinių Želvos krašte iniciatorė, pelniusi nemažai apdovanojimų už muziejinę veiklą, tiesiogiai dirba su vaikais, jaunimu, rengia ir įgyvendina projektus.
Iškilmingame posėdyje dalyvavo ne tik Savivaldybės tarybos nariai, bet ir Z. Kriaučiūnienės artimieji, Želvos bendruomenės atstovai, kurie pateikė jos kandidatūrą Ukmergės rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisijai, kiti ukmergiškiai.
Posėdžio metu Z. Kriaučiūnienei buvo įteikta Garbės piliečio ženklas, gėlių, ji pasirašė Garbės piliečių knygoje.
Naujoji Garbės pilietė pagerbta ir visuomenės – Pilies parke vykusio oficialaus šventės atidarymo metu.
Z. Kriaučiūnienė – devintoji Ukmergės rajono garbės pilietė. Šis garbingas titulas suteiktas ir Alfonsui Bernotui, Zigmui Zinkevičiui, Vygaudui Ušackui, Jūratei Martinkutei, Jonui Ženteliui, Juliui Veselkai, Rimantui Zinkevičiui, Liucijai Dzigienei.

Daug dėmesio jauniesiems ukmergiškiams
Miesto šventė vyko birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Jau nuo ryto mažieji šurmuliavo Vienuolyno gatvėje – ją puošė iš origamių sulankstytais balandžiais.
Čia pasveikinti ir naujieji Ukmergės piliečiai – per metus nuo praėjusios šventės gimę vaikai.

Daugiau kaip 250 mažylių įteikti „Ukmergiškio liudijimai“ bei dovanos: marškinėliai su užrašu „Aš – naujasis Ukmergės pilietis“ bei pliušiniai žaislai.
Padėkos raštais apdovanoti geriausiai besimokantys rajono ketvirtokai. Susirinkusiųjų laukė ir keksiukų bokštas, šiais skanumynais buvo vaišinami ne tik nominantai, bet ir jų draugai, sesės, broliai.
Meno mokyklos auklėtiniai vykdė meninę-muzikinę akciją.
Mažieji taip pat galėjo šėlti atrakcionuose prie Kultūros centro, čia jiems surengtas putų šou. Kas iškėlęs galvą stebėjosi vaikštančiais kojūkininkais, kas žiūrėjo Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį.

Eisenoje – beveik 2 000 dalyvių
Vienas laukiamiausių šventės momentų – eisena nuo Technologijų ir verslo mokyklos iki miesto centro.
Kiekvienais metais eitynių dalyviai turėdavo kokį nors vieną bendrą akcentą. Šįkart buvo kviečiama atsinešti vėjo malūnėlius, kuriuos buvo galima nusipirkti arba pasigaminti pagal savo išmonę.
Eitynėse žygiavo apie 2 000 ukmergiškių iš daugiau kaip 50 įstaigų, taip pat vienuolika užsienio delegacijų. Dauguma nešėsi vaikystės simbolius, kurie vėliau papuošė skverą priešais savivaldybę.

Kiekvienas galėjo rasti užsiėmimų
Prie Kraštotyros muziejaus vyko edukaciniai užsiėmimai ir žaidimai, buvo kepamas šakotis, organizuota kitokia veikla. Kęstučio aikštėje, skvere, paruošta daug sportinių rungčių – ukmergiškiai ir svečiai galėjo išmėginti jėgas atlikdami įvairias užduotis.
Neseniai Vasario 16-osios gat-vėje po rekonstrukcijos atidarytame Tolerancijos centre veikė Jaunimo kiemas. Ukmergiškiai pakviesti tapyti ant vandens, vyko „Roko virtuvės“ gastro edukacijos, spalvotu smėliu pieštos mandalos.
Buvo galima paragauti ir tik-ros turkiškos kavos, kurią virė Turizmo ir verslo informacijos centro savanoris iš Turkijos.

Daug muzikinių pasirodymų
Šventės metu netrūko muzikos – koncertavo Vilniaus berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“, atlikėjas Vaidas Baumila ir grupė, Loreta Sungailienė ir trombonų sekstetas, Saulius Prūsaitis, vėlai vakare vyko diskoteka, kurią vedė Dj Rolandas Mackevičius. Prieš vidurnaktį renginius vainikavo šventinis fejerverkas.
AUTORĖS nuotraukos

Renginio atidarymo metu pagerbta Ukmergės rajono garbės pilietė Z. Kriaučiūnienė.

 

Ne vieno žvilgsnį atkreipė kojūkininkai.

 

Apdovanojimų metu: (iš dešinės) rajono meras Rolandas Janickas, Z. Kreivytė, G. Gružauskaitė, V. Remeikaitė, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

 

Patiems mažiausiems šventės dalyviams buvo įteikti ukmergiškių liudijimai ir pliušiniai žaislai.

 

Miestą pripildė baikerių motociklų gausmas.

 

Papuoštas Nepriklausomybės paminklas.

 

Kaip ir kasmet, eitynėse dalyvavo gausus būrys miestelėnų.

 

Vėjo malūnėliai papuošė miesto centro skverą.

 

Į šventę susirinko daug garbių svečių.

 

Tolerancijos centre vyko įvairūs užsiėmimai.

 

Eisenoje ukmergiškiai pasirodė ir su savo augintiniais.

 

Atidarymo iškilmes vainikavo iššauti serpantinai.

Palikite komentarą apie straipsnį