Tilto turėklų atnaujinimas kainuos kelis tūkstančius eurų.

Aktualijos, Naujienos

Tvarkomas kapitalinio remonto laukiantis tiltas per Šventąją

Loreta EŽERSKYTĖ

Kaip ir kasmet prieš Miesto šventę Ukmergėje dažomi tilto per Šventąją turėklai. Darbus atlieka AB „Kelių priežiūra“ Rytų regiono Ukmergės kelių tarnybos brigada. Šis Vilniaus gatvėje esančio tilto atnaujinimas kainuos kelis tūkstančius eurų.
Kol kas vienintelis mieste esantis tiltas per Šventąją 2014 metais perduotas Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos žinion. Todėl pastaraisiais metais šio svarbaus statinio priežiūra patikėta Ukmergės kelių tarnybai.
Rajono meras Rolandas Janickas sakė, kad šį pavasarį dar teks pasitenkinti kosmetiniu tilto remontu. Tai jis aptarė praėjusią savaitę susitikęs su įmonės „Kelių priežiūra“ atstovais.
Buvo nuspręsta turėklus dažyti metalo dažais „Alpina“. Jie pasirinkti todėl, kad juos galima dengti tiesiai ant surūdijusių paviršių, prieš tai pašalinus atšokusias rūdis, pašiurkštinus jų paveiktas vietas. Rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Artūras Sakalauskas parinko dažų spalvą ir buvo pradėti darbai. Turėklams perdažyti prireiks apie 160 kilogramų dažų, tai atsieis apie 4 tūkst. eurų.
„Mūsų tiltui būtinas kapitalinis remontas. Negana to, kad tam reikalingas finansavimas, taip pat reikėtų išspręsti aktualią transporto eismo problemą. Vienintelį mieste tiltą greičiausiai tektų uždaryti. Kad mieste nesutriktų eismas ir nebūtų paralyžiuotas gyvenimas, per Šventąją reikėtų įrengti laikiną tiltą. Mūsų manymu, tai nebūtų racionalu. Laikino tilto vertė – maždaug pusė naujojo tilto kainos. Todėl mūsų siūlymas yra skubinti Ukmergės miesto pietinio aplinkkelio su tiltu per Šventąją ties hipodromu, sujungiant Linų ir Žiedo gatves, statybą“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.
R. Janicko manymu, aplinkkelio su nauju tiltu statyba galėtų prasidėti 2022-2023 metais.
Praėjusių metų rugpjūtį Ukmergėje viešėjęs ir su rajono savivaldybės vadovais susitikęs premjeras Saulius Skvernelis aptarė ir kelių infrastruktūros klausimus. Tarp jų – Ukmergės miesto pietinio aplinkkelio su tiltu per Šventąją projektą. Ministras pirmininkas informavo, kad planuojamas pietinis aplinkkelis bus įtrauktas į rengiamą Lietuvos susisiekimo plėtros strategiją.
„Šiuo metu rengiama ir artimiausiu metu bus patvirtinta Lietuvos automobilių kelių direkcijos aplinkkelių statybos planavimo ir atrankos metodika. Pagal ją bus reitinguojami visi planuojamų aplinkkelių ruožai ir parengtas prioritetinis aplinkkelių statybos sąrašas bei Ukmergės miesto pietinis aplinkkelis su tiltu per Šventąją įtrauktas į Lietuvos susisiekimo plėtros strategiją“, – praėjusią vasarą sakė premjeras S. Skvernelis.
Apie tilto per Šventąją kapitalinio remonto ir pietinio aplinkkelio bei naujo tilto statybos perspektyvas pasiteiravome Automobilių kelių direkcijos. Gavome tokį Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus patarėjos Redos Kašelionytės atsakymą: „Informuojame, kad 2015 m. buvo atlikta tilto per Šventąją kelio Nr. 115 Ukmergė–Molėtai 0,393 km esminė apžiūra. Bendra tilto būklė vertinama patenkinamai (labiau nusidėvėję pakloto elementai, perdanga ir atramos vertinamos patenkinamai, prietilčių būklė vertinama pakankami gerai).
2018 m. AB „Kelių priežiūra“ atliko metinę tilto apžiūrą, kurios metu didelių tilto būklės pakitimų nepastebėta. Transporto eismas šiuo tiltu neribojamas ir jis nekelia pavojaus eismo dalyviams.”
Taip pat atsakyme rašoma, kad pagal Automobilių kelių direkcijos direktoriaus 2018 m. spalio 17 d. įsakymu Nr. V-228 patvirtintą Kelio statinių (tiltų, viadukų, estakadų, tunelių), esančių valstybinės reikšmės keliuose, statybos, rekonstravimo, kapitalinio remonto projektų planavimo, rengimo ir įgyvendinimo atrankos metodiką tilto per Šventąją sutvarkymas yra sudarytos prioritetinės eilės 131 vietoje iš 1 513.
„Planuojama 2021 m. paskelbti konkursą tilto projektavimo darbams, parengus projektą, bus skelbiamas konkursas darbams vykdyti. Norime paminėti, kad atliekant tilto remonto darbus, nebūtina uždaryti esamo tilto.
Atkreipiame dėmesį, kad visų rekonstruotinų ar remontuotinų tiltų projektų įgyvendinimas dėl finansinių galimybių atliekamas tik pagal prioritetinę eilę ir priklausys nuo finansavimo intensyvumo“, – komentavo patarėja.
Taip pat atsakyme pažymėta, jog „aplinkkelių įrengimas šiuo metu dar yra svarstomas ir nepatvirtintas LR Susisiekimo ministerijos ir LR Vyriausybės“.
Pagrindinis Ukmergės miesto tiltas buvo pastatytas 1936 metais, karo metu 1944 metais pusė jo buvo sugriauta, o 1958-aisiais vėl atstatyta. Paskutinį kartą kapitalinis tilto remontas buvo atliekamas 1995–1996 metais. Tuomet eismas nukreiptas pontoniniu tiltu, kuris per upę buvo sumontuotas šalia remontuojamo tilto.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Marko :
  Smeliavimo budu nuvalai turwklus ir dazai. O cia kasmet dazo. Maciau, kaip ten juos valo-tragedija. Jei miesto valdzia rupintusis kaip savo kieme, tai ir rezultatas butu. O dabar visiwms px. Sekmes
 • Nu nu :
  Citata: 2015 m. buvo atlikta tilto per Šventąją kelio Nr. 115 Ukmergė–Molėtai 0,393 km esminė apžiūra. Kur toks tiltas?
 • Jonas :
  Na nudaze. Bet kaip buvo surudije taip ir liko.
 • Upe :
  Tuoj upe isdzius. Tilto nereikes visai.
 • Petka :
  Afiora, tavtilta stato jau 10m vis pinigų neprisivogia. Jo pasalpiniai nudazys už pašalpas ir bus vel gerai. Juokinga Širvintose net trys tiltai yravo čia, niekam tikusi valdžia
 • Vietinis 2 :
  Kam nauji tiltai, iš jų nėra naudos, o čia, kiekvieną pavasarį po tūkstantį kitą, vis krenta į kišenę!
 • Valstybe ... :
  STT jau senai zino apie ju datbo stovyklas ir pinigu dalybas.
 • Ukmerge :
  Darbo stovykla! Pagal istatyma pasalpiniai tokiu paslaugu visuomeniai negali atlikinet! Toj varanoku ant isvaziavimo pastatis! Ane,mere?
 • Pasakos :
  Sugriaus ...
 • SLYKSTU :
  UZ TOKIUS MOKESCIU SVAISTYMUS STT TURI PASIDOMET
 • SLYKSTU :
  tureklu dazymas su pasalpiniu darbu kainuos 4 tukstanciai euru nu pipiec kur ziuri STT