Asociatyvi nuotrauka

Aktualijos, Naujausi

Pacientų maitinimą patikės privatininkui

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

VšĮ Ukmergės ligoninė artimiausiu metu pacientų maitinimo paslaugas perleis privatiems asmenims. Šiuo metu atviro konkurso būdu vyksta maisto tiekimo paslaugos pirkimas. Jau yra du kandidatai, norintys išsinuomoti ligoninės valgyklą ir joje gaminti maistą ligoniams. Tikimasi, kad gegužę paaiškės, kas kasdien maitins bemaž 200 stacionaro pacientų.

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka, gydymo įstaiga ligonius iki šiol maitino savo jėgomis – maistą gamino pastato rūsyje esančioje valgykloje. Vyr. gydytojo teigimu, turima virtuvės įranga prieš 12 metų labdaros būdu buvo gauta iš Vokietijos. Nors nusiskundimų dėl patiekalų kokybės nebuvo, tačiau virtuvės įranga paseno, nusidėvėjo, o atnaujinimas ligoninei būtų per brangi investicija.

Pasak R. Civilkos, investuoti į orkaites, konvekcines krosnis, maisto išvežiojimo vežimėlius, mėsmales, kitus pramoninius įrenginius būtų netikslinga, geriau šiuos pinigus panaudoti naujiems echoskopams, kitoms medicininėms reikmėms.

„Mes jau seniai kreipėmės į rajono savivaldybę, prašydami leisti išnuomoti valgyklos patalpas ir iš nuomininkų pirkti maitinimo paslaugą, – situaciją komentavo vyr. gydytojas. – Turime ir Savivaldybės tarybos pritarimą. To imamės, nes nenorime užsiiminėti veikla, kuri neturi nieko bendra su gydymu. Ligonių maitinimas reikalauja daugybės darbo – maisto produktų pirkimas per organizuojamus viešuosius konkursus, virtuvės reikmenų atnaujinimas, buhalterija…“

Ligoninės vadovas mano, jog atsisakius maitinimo paslaugų ir jas perkant iš privačios įmonės, įstaigoje neliktų su gydymu nesusijusio specifinio ūkio, pavyktų ir sutaupyti.

Paskelbus konkursą būgštauta, jog privatininkai ligoniams maistą vežios termosuose, be to, bus atleisti valgyklos darbuotojai. Tačiau vyr. gydytojas patikino, jog pagrindinė sąlyga, kuri numatyta maitinimo paslaugų teikimo pirkimo sąlygose, maistas turi būti gaminamas vietoje, ligoninės valgykloje. Norintiems užsiimti šia veikla keliama ir daugiau reikalavimų.

Dabartiniai valgyklos darbuotojai, kurių yra apie 18, R. Civilkos manymu, galės pereiti dirbti į konkursą laimėjusią įmonę. „Kol neįvyko konkursas, darbuotojams vadinamieji atleidimo lapeliai dar neįteikti. Situacija paaiškės, kai turėsime paslaugos teikėją“, – kalbėjo vyr. gydytojas. Ir pridūrė, jog daugelis šalies gydymo įstaigų neturi savo valgyklų ir perka maitinimo paslaugą.

Ukmergės ligoninė jau yra išnuomojusi vieną valgyklos patalpą, kurioje mokamos maitinimo paslaugos teikiamos gydymo ir kitų įstaigų darbuotojams, joje pavalgyti gali ir pacientai.

Taip pat ligoninėje patalpas nuomoja privati kavinė.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Svaras :
  Bus pipec viskam ir maisto kokybiai ir kainoms,kepsnys ne 3 € kainuos o visų 13 € bus kaip visada.kentes eilinis pacientad
 • Petras :
  Ziurekit kad skanu ir pigu butu. Koks skirtumas kas dalyvauja.
 • Alkanas :
  Pageidauju žinoti ar cipilinai bus su mėsa ar su vsrške
 • Ligoniai :
  Kadangi, žinome kaip vyksta konkursai, pageidaujame žinoti, kas tame konkurse dalyvauja!