Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Kapinės tapo pasivažinėjimų  automobiliais vieta?

Loreta EŽERSKYTĖ

„Dukstynos kapinėse nuolat lankau artimo žmogaus kapą. Dažnai čia būnant susidaro įspūdis, jog kapinės, ypač naujasis kvartalas, yra tapusios pasivažinėjimų automobiliais vieta. Nei jauni, nei seni nepaiso Kapinių lankymo taisyklėse nustatytos tvarkos, asfaltuotais takais tarp kapaviečių įsigudrina lakstyti tarsi greitkeliu. Kartais – pro atvirus langus sklindant garsiai muzikai. Sukiodamosis automašinos kelia pavojų kapinių lankytojams, be to, gali ir paminklus užkliudyti…“ – nerimo mintimis dalijosi į redakciją paskambinusi ukmergiškė.

Skaitytoja mano, jog kapinės – ramybės ir susikaupimo vieta, visi tai turi suprasti ir gerbti ne tik mirusiuosius, bet ir gedinčius jų artimuosius. Moters žodžiais tariant, ką galime kalbėti apie pagarbą, jei gėlė ant kapo padedama net neišlipus iš transporto priemonės – tam pakanka privažiavus praverti dureles ar langą…

„Automobilius kapinėse galima pamatyti bet kuriuo metu – ryte, dieną, vakare. Kaip sudrausminti tokius vairuotojus? Mano galva, prie kapinių trūksta kelio ženklų, kurie riboja transporto priemonių eismą. Galbūt čia dažniau galėtų užsukti policijos pareigūnai?“ – išeitį siūlė ukmergiškė.

Susisiekėme su Ukmergės miesto seniūne Zita Pečiuliene. Ji pripažino, jog ši problema egzistuoja. Pasak pašnekovės, rajono Savivaldybės taryba 2016 m. sausio 28 dienos sprendimu yra patvirtinusi „Žmonių palaikų laidojimo ir kapinių lankymo Ukmergės rajone tvarką“. Joje, be kita ko, numatyti šie draudimai: važinėti bet kokiomis motorinėmis transporto priemonėmis, išskyrus specialiųjų tarnybų transportą, kapinių priežiūros darbus atliekančios įmonės transportą (technikos priemones), transporto priemones, vežančias neįgaliuosius, transporto priemones, laidojimo procesijos metu vežančias palaikus (karstuose ar urnose), transporto priemones, įvežančias paminklus, statybinius gaminius ir medžiagas, skirtas kapaviečių statiniams statyti, kapavietėms sutvarkyti, kai vežama ne mažiau kaip 75 kg tam skirtų medžiagų ir kai šiems darbams atlikti reikalingas medžiagas sudėtinga gabenti iki kapavietės be transporto; žaisti bet kokius žaidimus, važinėtis riedlentėmis, riedučiais, dviračiais; ganyti gyvulius, vedžioti gyvūnus ar vaikščioti su jais; būti kapinėse ne lankymo metu.

„Nors taisyklės pakabintos prie įėjimo, žmonės mažai paiso nustatytų reikalavimų. Kita vertus, kaip mes galime įrodyti, jog vairuotojas į kapines įvažiavo ne tam, kad atvežtų neįgalų žmogų ar atgabentų medžiagas kapavietėms sutvarkyti?“ – kalbėjo seniūnė.

Pasak Z. Pečiulienės, pastebima, jog dažniausiai po kapines važinėja iš užsienio grįžę tautiečiai.

„Manau, kad draudimais nieko nepakeisime. Tokį žmonių elgesį lemia jų kultūra ir supratimas. Todėl gal jau mokykloje reikėtų pradėti aiškinti, kuo kapinės skiriasi nuo kitų vietų…“ – svarstė miesto seniūnė.

Skaitytojos išsakytas mintis perdavėme rajono Policijos komisariato vadovams. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė Asta Krogertienė paaiškino, jog patruliai buvo nuvykę į kapines. Jie pastebėjo, jog prie įvažiavimo nėra kelio ženklo, kuris draustų transporto priemonių eismą, todėl čia važinėjančių pareigūnai bausti negali.

„Minėtuoju atveju pažeidžiamos Kapinių lankymo taisyklės, pažeidėjams skirti nuobaudą gali savivaldybės administracija“, – teigė specialistė.

Rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus įsitikinęs, jog nedrausmingus vairuotojus sutramdyti galėtų prie kapinių įrengtas motorinių transporto priemonių eismą draudžiantis kelio ženklas: „Apie tai Saugaus eismo komisijoje esame diskutavę prieš porą metų. Kadangi tuomet neturėjome faktų, kad vairuotojai nepaiso Kapinių lankymo taisyklių, klausimą dėl ženklo įrengimo atidėjome. Jei miesto seniūnė žino, jog po kapines yra neteisėtai važinėjama, ji turėtų kreiptis į Saugaus eismo komisiją. Manau, kad ženklas būtų pastatytas, ir situacija pasikeistų“.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

 • lione :
  Ukmergiskiai,kiek jus raudosit,jum visur tik blogis,nu yra tu masinu ant kapinių,nera buve kad nepraeiciau,aisku ir pati vaziuoju,nesiruosiu palikti vaiko mazo miegancio masinoj uz kilometro,arba nestis kibirus su zemes maisais,jus tik tuos kapus tiek priziurekit kiek reikia,o atrodo ,kad visur tik negatyvo ieskojimas
 • Kapinių lankytoja :
  Problema netik buvo prieš du metus, bet jau ir prieš dešimt metų tas pats buvo. Jei kas to ir nepastebėjo , tai turbūt neturi ten palaidotų artimų žmonių ir nevalo dulkių nuo paminklų. Senai reikėjo šią problemą spręsti.
 • Kapiniu lankytoja :
  Tai, jai tikrai, senose Dukstynos kapinėse visi praėjimai būna užstatyti! Tikrai, kažkas nenormalaus! Na, bet manau, jog Savivaldybė ir Seniunija, tai puikiai žino, panašu, kad kiekvieną dieną ten lanlosi, nes pastoviai sutinkame jų automobilius važinėjančius kapinėse.
 • Aha :
  Tai tegul policija sutvarko tuos kur jau eile metu prie Dukstynos kapiniu paliktas masinas apvagineja,kad galima butu masina palikt aiksteleje.
 • ANONYMAS :
  Mašinos važinėja ir senose Dukstynos kapinėse .Pagrindiniai vartai jei užrakinti, važiuoja iš miško pusės ten dieną naktį nerakinama ar tai normalu . Ramybės nėra ir mirusiems .
 • To Ritai :
  Kas susidūrė su šia problema tai puikiai žino jei mašina važiuoja per trinkeles prie kapavietės tai normalu , ,P. RITA ar tai galima taikstytis ar tai gali būti pakantumas
 • To Ritai :
  Sunkiai vaikštantiems yra invalidų vežimėliai, artimojo parankė, vaikštukai. Matėme patys, ir ne vieną kartą: važinėja jauni ir puikiai vaikštantys arba kostiumuoti dėdes ir tetos.
 • ANONYMAS :
  Visi žino bet nieko nedaro. Motinos diena pilnos kapines masinu teigiama kad emigrantai, važiuoja kas nori . Labai prašome išspresti šia problema lb būtume dėkingi
 • Rita :
  Nemanau kad važinėjasi kažkas specialiai-yra žmonių kurie sunkiai vaikšto ir pėstute pasiekti kapavietę jiems per sunku,todėl nieko baisaus kad automobiliu lėtai 20km/val pririeda arčiau.Bet yra žmonių kuriems viską visur reikia uždraust. Bet manau kad draudimai neišauklės o tik dar labiau sukiršina žmones.Daugiau pakantumo vieni kitiems!
 • Janė :
  Savivaldybės specialiai visai nedirba
 • OI :
  Nebutudidesniuproblemu😂😂😂
 • Kada bus šis klausimas išpręstas? :
  Kiek nedaug reikia, tik kelio ženklo. Metai iš metų tą pati problema. Miega rajono specialistai.
 • MEtai iš metų :
  Visi žino, bet nieko nedaro! Valdžia dirba žmonėms? Neee, SAU!!! Kiek nedaug reikia, tik kelio ženklo.