Kultūra

„ArtVilnius‘19“ – ir ukmergiškių darbai

Ukmergės galerija „Vilkamirgė“ jau antrąkart dalyvaus Vilniuje vykstančioje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘19“. Joje savo meno darbus eksponuoja 60 galerijų iš 15 šalių. Jubiliejinėje, 10-ojoje, mugėje „ArtVilnius‘19“ galerija „Vilkamirgė“ pristatys jauną, savitą ir veržlų ukmergiškį menininką Tomą Tereką. Taip pat galerija sostinėje pasirodys su Jono Meko ir dar keleto autorių darbais.

Kaip pasakojo „Vilkamirgė“ galerijos kuratorė Oksana Judakova, „ArtVilnius“ yra vienintelė šiuolaikinio meno mugė Lietuvoje ir didžiausia visame Rytų Europos regione.

2009 metais startavęs „ArtVilnius“ – vienas svarbiausių projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ renginių. Per dešimt veiklos metų mugė išsiplėtė ir stabiliai įsitvirtino vietinėje ir užsienio meno rinkoje bei meno mylėtojų privalomų aplankyti renginių sąraše. Tai patvirtina ir statistika. Kasmet „ArtVilnius“ aplanko per 20 tūkst. lankytojų. Norinčių dalyvauti mugėje galerijų paraiškas peržiūri ir atrenka iš meno kritikų ir meno rinkos ekspertų sudaryta vertinimo komisija, taip užtikrinant mugėje esančių galerijų profesionalumą.

 „ArtVilnius“ kasmet vyksta vienoje geriausių Lietuvoje ekspozicinių erdvių – parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Mugė vyks gegužės 30 – birželio 2 dienomis.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį