Sportas

Iškovojo teisę dalyvauti pasaulio čempionate

Ukmergės sporto centro ir dziudo klubo sportininkai, treniruojami sporto mokytojų Eugenijaus Simonaičio ir Artūro Sako, iš Europos jaunių ir jaunimo sambo čempionato Limasolyje (Kipras) į Ukmergę parvežė du bronzos medalius.

Ukmergės sambo kovotojai Austėja Šidlauskaitė, Deimantė Aukštuolytė, Kaparas Žoldasbekovas bei sporto mokytojas E. Simonaitis šiame čempionate Limasolyje dalyvavo vykdydami programą „Ukmergės rajono reprezentavimas Europos jaunių ir jaunimo sambo čempionate Kipre“. Jie į šią šalį vyko kartu su Lietuvos jaunių ir jaunimo sambo rinktine. Čempionate dalyvavo pajėgiausi sambo kovotojai iš 24 Europos šalių. Lietuvai atstovavo 13 sportininkų. Jie iškovojo tris bronzos medalius, iš jų du atkeliavo į Ukmergę.

Pirmą čempionato dieną jaunių grupėje kovojo A. Šidlauskaitė (svorio kategorija iki 57 kg). Deja, ukmergiškė susitikime su Baltarusijos sportininke rankos laužimu pralaimėjo ir iškrito iš tolimesnių kovų.

Kitą dieną ant sambo kilimo kovojo du mūsų sportininkai – K. Žoldasbekovas (jaunių grupė, svorio kategorija iki 56 kg) ir D. Aukštuolytė (jaunimo grupė, svorio kategorija iki 52 kg) . Kaparas pirmiausia susitiko su Baltarusijos sportininku. Po labai permainingos ir įtemptos kovos ukmergiškis sugebėjo varžovui atlikti skausmingą rankos laužimą ir iškovojo pergalę. Dėl patekimo į finalą jis rungėsi su labai pajėgiu Gruzijos imtynininku ir pralaimėjo. Kovoje dėl bronzos medalio Kaparas susitiko su Prancūzijos sportininku. Kovos pradžioje atlikęs išlaikymo veiksmą, sportininkas „uždirbo“ 4 balus. Tačiau varžovas po kelių metimų mėgino rezultatą išlyginti (4:3). Iki kovos pabaigos likus 21 s, K. Žoldasbekovas sugebėjo varžovui atlikti skausmingą rankos laužimą ir iškovojo bronzos medalį.

D. Aukštuolytė dėl patekimo į finalą susitiko su labai pajėgia sportininke iš Rusijos. Varžovė Deimantei atliko metimą (4:0), parteryje – skausmingą rankos laužimą ir pateko į finalą. Finale ji įveikė sportininkę iš Ukrainos ir tapo čempione. Deimantė pelnė bronzos medalį.

Abu mūsų rajono sportininkai iškovojo teisę rudenį dalyvauti pasaulio jaunių ir jaunimo čempionate Taškente (Uzbekija).