Aktualijos

Ragina deklaravimo neatidėti paskutinei dienai

Erika GERYBAITĖ

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pajamas iš individualios veiklos už 2018 metus jau deklaravo daugiau nei 61,4 tūkst. gyventojų. Deklaracijas iki gegužės 2 dienos už minėtą laikotarpį dar turi pateikti beveik 181,6 tūkst. savarankiškai dirbusių gyventojų. Ukmergės rajono savivaldybėje iš maždaug 2,2 tūkst. individualios veiklos vykdytojų deklaracijas pateikė 683 gyventojai.

Atkreipiame dėmesį, kad deklaracijas pateikti gyventojams privalu net ir tuo atveju, jeigu iš vykdomos individualios veiklos nebuvo gauta pajamų. Vilniaus AVMI dar laukia didžiosios dalies, apie 74 proc., pernai individualią veiklą (pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimus) vykdžiusių gyventojų pajamų deklaracijų“,— sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, ragindama gyventojus nelaukti paskutinės deklaracijų teikimo dienos bei deklaruoti pajamas e. būdu.

Pernai pajamas iš individualios veiklos (už 2017 metus) deklaravo apie 2 tūkst. Ukmergės rajono gyventojų, jų deklaruota gautų pajamų suma – daugiau nei 7,7 mln. eurų. VMI patirtis rodo, kad individualią veiklą vykdantiems gyventojams dažnai kyla klausimų pildant ir teikiant deklaracijas, todėl, nors iki deklaravimo termino pabaigos, gegužės 2 dienos, dar liko daugiau nei trys savaitės, gyventojų prašoma pajamų deklaravimo nepasilikti paskutinei dienai. Savarankiškai dirbančių gyventojų, kurie 2017 m. savarankiškai pateikė pajamų deklaracijas buvo apie 152 tūkst.

Kai kuriems gyventojams prireikia tik minimalios VMI konsultantų pagalbos, tačiau kitų situacijos specifinės ir jiems reikalingas detalesnis išaiškinimas,“ – „užkulisius“ atskleidžia Vilniaus AVMI viršininkė V. Ginevičienė, pridurdama, kad siekdama palengvinti ateinančių metų deklaravimo procesą individualią veiklą vykdantiems gyventojams, VMI šiemet sukūrė naują e. paslaugą – virtualų buhalterį i.APS.

Iki šiol individualią veiklą vykdantiems gyventojams VMI negalėjo pilnai užpildyti preliminariųjų deklaracijų, nes privalomus deklaruoti duomenis apie gautas individualios veiklos pajamas ir patirtas išlaidas turi tik patys gyventojai. Tiems, kurie naudos virtualųjį buhalterį i.APS, visa tai pasikeis jau 2020 m. Pagal i.APS vedamo Pajamų ir išlaidų žurnalo, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis, VMI jiems kitąmet užpildys preliminariąsias deklaracijas už 2019 metus, kurias patikrinus, ar duomenys teisingi, beliks tik pateikti.

Nemokama programa, kuri leidžia gyventojams veiklos pajamas ir išlaidas vesti el. būdu ir atsisakyti popierinių apskaitos dokumentų, galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS – per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pajamas ir išlaidas vesti internetu galima pradėti bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne virtualiu buhalteriu i.APS. Šiuo metu paslauga jau sėkmingai naudojasi beveik 1,2 tūkst. individualios veiklos vykdytojų.

Naujausiais VMI duomenimis, nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius Ukmergės rajone gauta apie 9,8 tūkst. pajamų ir 520 turto deklaracijų, prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai – 870. Nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius pajamų deklaracijas pateikė iš viso apie 8,2 tūkst. savivaldybės gyventojų. Apie 5 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta apie 786 tūkst. eurų GPM permokų suma. Apie 1,9 tūkst. ukmergiškių pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti apie 279 tūkst. eurų GPM

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Taigi :
    Permokas grazinkit pirma tada reikalaukit