Sportas

Ukmergiškiai pateko į aukštesnį divizioną

Ukmergėje vyko Lietuvos moksleivių krepšinio lygos „LIDL-MKL“ U15 vaikinų B diviziono pirmenybių finalinio ketverto turnyras. Jame dalyvavo Kauno KM „Žalgirio III“, Panevėžio KKSC, Raseinių KKSC ir Ukmergės SC komandos.

Pirmajame pusfinalyje susikovė Kauno KM „Žalgirio III“ ir Panevėžio KKSC komandos. Pergalę pelnė jaunieji žalgiriečiai, rezultatu 70:61 (25:17, 18:16, 14:19, 13:9) įveikę varžovus.

Antrajame pusfinalyje Ukmergės SC ekipa, treniruojama Vitalijaus Martikonio, rezultatu 63:58 (18:21, 18:18, 11:12, 16:7) palaužė Raseinių KKSC krepšininkų pasipriešinimą.

Mūsiškiai pergale džiaugėsi, kai trečiajame kėlinyje pradėję ryžtingą spurtą, sėkmingai kovą pratęsė ir ketvirtajame kėlinyje.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Tomas Petronis pelnė 16 taškų (7/15 dvit., 2/3 baud.) ir atkovojo 13 kamuolių. Manto Piešinos sąskaitoje – 13 tšk., Jono Gineikos – 11 tšk.

Mažajame finale Panevėžio KKSC krepšininkai, rezultatu 75:56 (34:10, 15:16, 9:17, 17:13) įveikę raseiniškius, užėmė trečią vietą.

Didžiajame finale sirgalius nudžiugino Ukmergės SC krepšininkai. Mūsų vaikinai, rezultatu 71:40 (24:10, 18:7, 16:12, 13:12) sutriuškinę KM „Žalgirio III“ ekipą, pasidabino aukso medaliais.

Čempionų gretose rezultatyviausiai rungtyniavęs M. Piešina surinko 20 taškų (5/8 dvit., 3/7 trit., 1/1 baud.) ir atkovojo 8 kamuolius, T. Petronis pelnė 18 tšk. (8/8 baud.), Romualdo Ruko sąskaitoje – 11 tšk. (13 atk. kam.).

Ši pergalė lėmė, kad Ukmergės SC ne tik pelnė nugalėtojo titulą, bet ir tiesiogiai pateko į A divizioną ir dar šį sezoną kausis dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas su KM „Žalgirio II“ ekipa.

Geriausiais komandų žaidėjais pripažinti Evertas Bartusevičius (Panevėžio KKSC), Povilas Žeikys (KM „Žalgiris III“), Kajus Kaneckas (KM „Žalgiris III“) bei ukmergiškiai M. Piešina, J. Gineika.