Kultūra, Naujausi

Taujėnuose – kultūros ir švietimo skyrių vadovai

Trečiadienį Taujėnų dvare vyko Lietuvos savivaldybių kultūros ir švietimo skyrių vadovų susitikimas. Jį organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras, rašoma Kultūros ministerijos pranešime spaudai.

Susirinkusius į Taujėnus pasveikino kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Jis sakė, kad baigiamame rengti Lietuvos kultūros politikos strategijos „Kultūra 2030“ projekte stiprinamas dėmesys regionams, siekiant juose kuo labiau sumažinti kultūrinę atskirtį ir skatinti profesionalųjį meną, ugdyti visuomenės kūrybiškumą. „Be kultūros veiksnio neįmanoma šiuolaikiška politinės demokratijos raida, ekonominis augimas, socialinė darna ir visavertis kiekvieno Lietuvos žmogaus gyvenimas“, – teigė ministras.

M. Kvietkauskas taip pat pasidžiaugė darbą pradėjusiomis regioninėmis kultūros tarybomis, išaugusia mokinio Kultūros paso paslaugų apimtimi – juo dabar gali naudotis visų klasių moksleiviai visoje Lietuvoje.

Susitikimo dalyviams buvo pristatytos baigiamos rengti Lietuvos kultūros politikos strategijos „Kultūra 2030“ kryptys ir pagrindinės nuostatos. Ministro vadovaujama darbo grupė vasario–kovo mėnesiais vykusiuose susitikimuose su įvairių kultūros sričių specialistais, taip pat ir su savivaldybių kultūros įstaigų bei kultūros centrų atstovais konsultavosi dėl šio strateginio dokumento tobulinimo.

G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį