Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Teikiamos priklausomybių konsultanto paslaugos

Siekiant padėti kuo didesniam ratui žmonių sveikti nuo priklausomybės alkoholiui, dar labiau išplėstas priklausomybių konsultantų tinklas. Šias paslaugas nuo vasario jau gali gauti ir ukmergiškiai.

Dar 2017 metais Lietuvoje žengti pirmieji žingsniai ir pradėtas kurti pagalbos priklausomybių turintiems žmonėms modelis.

Priklausomybių konsultantai, į kuriuos žmonės gali kreiptis be gydytojo siuntimo, dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų. Specialistai, atsižvelgdami į besikreipiančio asmens situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo, iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos. Priklausomybių konsultantai prieš pradėdami dirbti turi išklausyti akredituotą mokymo programą, jų veikla grindžiama „žemo slenksčio“ paslaugų teikimo principu.

Specialistai žmonėms teikia individualias ir grupines konsultavimo paslaugas, motyvuoja sumažinti ir atsisakyti alkoholio vartojimo, rizikingos elgsenos, kreiptis pagalbos, ją priimti, gydytis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo sukeliamus psichikos ir elgesio sutrikimus bei kitas ligas, padeda asmenims įsijungti į reabilitacijos, resocializacijos ir integracijos bei savipagalbos grupių programas. Teikiama ir tarpininkavimo paslauga, kuri apima pagalbos asmeniui suteikimą, padedant jam spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ar kitas problemas.

Papildomą informacija teikia Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Deltuvos g. 19), tel.: (8 340) 46 526, 8 673 84 973, el.p.: ursvsb@gmail.com .

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį