Iš kairės: N. Valinskienė, Ū. Kaukėnaitė, U. Ciemnolonskytė, E. Kalesnykaitė, E. Kazlaitė, E. Baubaitė, R. Grabauskaitė su P. Bingeliu.

Kultūra

Respublikiniame dainų konkurse – apdovanojimai

Kauno 1-oje muzikos mokykloje nuskambėjo IX respublikinis jaunųjų atlikėjų harmonizuotų lietuvių liaudies dainų a’cappella konkursas „Oi žiba žiburėlis“, skirtas kompozitoriaus Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Į konkursą suvažiavo moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų, neabejingi lietuviškai dainai ir lietuvių tautos istorijai. Duetas, trio, kvartetas ar ansambliai atlieko gražiausias lietuvių kompozitorių harmonizuotas liaudies dainas.

Šiam konkursui atsakingai ruošėsi ir Ukmergės „Šilo“ progimnazijos 6–8 klasių mergaičių sekstetas – Ūla Kaukėnaitė, Urtė Ciemnolonskytė, Emilija Kalesnykaitė, Elzė Kazlaitė, Emilija Baubaitė ir Rugilė Grabauskaitė. Mergaites dainuoti moko muzikos mokytoja metodininkė Neringa Valinskienė.

Moksleivės konkurse a’cappella atliko dvi tribalses harmonizuotas liaudies dainas – J. Naujalio „Ko liūdi, putinėli“ ir V. Pučinsko „Jau saulutė leidžias“.

Komisija atidžiai klausėsi ir vertino visų dalyvių pasirodymus – mokinių vokalinius duomenis ir sceninę kultūrą, dainų atlikimo meninį lygį ir interpretaciją, repertuaro įvairovę.

 Komisijos sprendimu, mergaičių sekstetas savo kategorijoje ir amžiaus grupėje pelnė antros vietos laureatų diplomus bei konkurso atminimo medalius.

Šventės pabaigoje visi dalyviai sustojo į jungtinį chorą. Diriguojant komisijos pirmininkui, Kauno valstybinio choro meno vadovui ir vyr. dirigentui profesoriui Petrui Bingeliui, plačiai nuskambėjo J. Naujalio daina „Oi žiba žiburėlis“.

 „G. ž. “ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį