Naujausi, Žmonės

Nauja kadencija – nauji iššūkiai

Penktadienį vyko Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo (RVK) narių ataskaitinis susirinkimas. Jame valdybos pirmininke dar vienai ketverių metų kadencijai išrinkta Angelė Andrikonienė. Ji įmonei sėkmingai vadovauja nuo 2005 metų rudens.

Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvas – beveik 40-ties mieste ir rajone esančių parduotuvių tinklas, kuriame vyksta prekyba maisto ir pramoninėmis prekėmis. Taip pat įmonei priklauso restoranas „Vilkmergė“ bei UAB „Ukmergės duona“.

Ketvirtai kadencijai perrinkta valdybos pirmininke A. Andrikonienė prisiminė 2005-uosius, kai ji šiose pareigose pakeitė ilgametį vadovą Joną Nekrošių, kuris tapo Lietuvos kooperatyvų sąjungos „Lietkoopsąjunga“ valdybos pirmininku.

„Tuomet buvo apėmusi didelė abejonė ir baimė. Kaip čia bus? Kur aš lendu? – galvoje kirbėjo neramūs klausimai. Tačiau tuo pačiu vidinis balsas lyg ir drąsino – o kas kitas, jei ne aš, galėtų to imtis. Man, atėjusiai iš prekybos, užsiimti visa įmonės, kurioje buvo beveik 250 etatų, ūkine veikla buvo didelis iššūkis. Tuo labiau kad Vartotojų kooperatyvas tuomet buvo nuostolinga įmonė. Tačiau šiek tiek paabejojusi nusprendžiau prisiimti atsakomybę…“ – kalbėjo pirmininkė.

Pašnekovė neslėpė, jog nepaisant to, kad ji kooperatyvo valdybai vadovauja keturioliktus metus, per tą laiką kartu su kolektyvu nuveikė daugybę didelių darbų, įmonė dirba stabiliai ir yra moki, ateičiai kuriami nauji planai, atsakomybės jausmas nė kiek nesumažėjo.

„Visų pirma slegia atsakomybė prieš kolektyve dirbančius žmones. Ukmergės RVK, UAB „Cre-ditreform Lietuva“ vertinimu, patenka tarp 26 kreditingiausių šalies įmonių. Praėjusį mėnesį mūsų įmonė gavo įvertinimą CrefoCert STABILUS. Tai patvirtina, jog dirbame stabiliai, mokumo rizika nepertraukiamai išlieka maža ir įmonei nėra kitų grėsmių“, – vardindama pasiekimus vadovė pažymėjo, jog visa tai pasiekti padėjo savo darbui atsidavę Vartotojų kooperatyvo darbuotojai.

Pasak A. Andrikonienės, būtent pardavėjos, kurios stovi prie prekystalio, ir yra įmonės stabilumo pagrindas. Dar viena vertybė – tęstinumas, kai kooperatyve dirbančios mamos į savo darbovietę atsiveda mokslus baigusias, specialybes įgijusias dukras.

Kalbėdama apie darbuotojus pirmininkė pažymėjo, jog norėdami juos išlaikyti, privalo „atsisukti į aukso vertės dirbančius žmones“. Todėl stengiasi investuoti į jų mokymą, tobulėjimą, taip pat sudaryti sąlygas susipažinti, kaip dirba kolegos užsienio šalyse, pakeliauti. Pernai keturi darbuotojai buvo išvykę į mokymus, net 37 žmonės lankėsi Odesoje.

Dabar Ukmergės RVK iš viso yra 173 etatai. A. Andrikonienei didžiausią nerimą kelia tai, jog kolektyvas sensta. Darbuotojai, kurių amžius nesiekia 30 metų, sudaro tik 16 proc. Jau susiduriama su pakaitinių pardavėjų problema – atokesniuose kaimuose nerandama vietinių, kurie galėtų išleisti atostogauti pardavėjas.

„Norėdami eiti į priekį, atlaikyti milžinišką konkurenciją, turime dėti tvirtus pamatus ateičiai. Galime pasidžiaugti, jog jau neliko nerenovuotų mūsų parduotuvių. Tačiau ir čia nesustojame. Vis randame, ką daryti, tad statybos vis vyksta. Tai automobilių aikštelę įrengiame, tai kažką pertvarkome. Šiais metais užsimojome pastatyti mieste naują parduotuvę. Pradėję dirbti išnuomotose patalpose Nuotekų gatvėje greitai pastebėjome, jog mums čia ankšta. Buvo pradėtas rengti naujos parduotuvės projektas. Jis jau paruoštas ir baigiamas derinti. Netrukus skelbsime statybos darbų konkursą. Tikimės, kad į Nuotekų gatvėje iškilsiančią naująją parduotuvę pirkėjus pakviesime iki Kalėdų. Taip pat esame numatę renovuoti vieną kaime esančią parduotuvę,“ – apie įmonės planus kalbėjo pirmininkė. Taip pat ji užsiminė, jog Ukmergės RVK yra numatęs verslą plėsti ir išsinuomotose patalpose, tad laukia pasiūlymų.

A. Andrikonienė paminėjo, jog jos siekiamybė naujajai kadencijai – UAB „Ukmergės duona“ produkcijos eksportas. Šia linkme pradžia jau padaryta. Visiškai neseniai į Švediją iškeliavo pirmoji ukmergiškių produkcijos siunta – džiovinta duonelė, meduoliniai baravykai, florentinai bei pilno grūdo sausainiai. Pasak vadovės, džiovinta duonelė ir meduoliniai baravykai – puikiai pirkėjams pažįstami ir jų puikiai įvertinti kepiniai. Florentinai ir pilno grūdo sausainiai į įmonės asortimentą įtraukti neseniai, tačiau jau spėjo sulaukti pripažinimo. Tikimasi, kad UAB „Ukmergės duona“ produkciją palankiai įvertins ir Švedijos pirkėjai. Beje, ateities planuose – įmonės kepinius pristatyti ir kitose užsienio šalyse.

„Džiaugdamiesi, ką esame pasiekę, negalime sustoti vietoje. Ta linkme ir dirbame“, – pažymėjo A. Andrikonienė.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Anonimas :
  Kodėl mūsų žmonės pratę tik purvais drapstyti?Aš irgi dirbau vadovaujant Angelei Andrikonienei ir nei karto savo adresu negavau jokių įžeidimų,puiki moteris,stipri vadovė,šios vietos tikrai nusipelno.O kas kalba tegul kalba,sako kol apie mus šneka,ir nesvarbu ką,vadinasi mes dar gyvi ir verti dėmesio😊
 • Anonimas :
  Atvirai pasakius ponia Andrikonienė yra geras ir šiltas žmogus, tik kitiem svarbiau kažka pasakyti blogo pasislėpus. kaip sakoma kaip šauksi taip atsilieps. O už trūkumus tenka mokėti tikrai ne dėl direktorės kaltės, o parduotuvės vedėjos, jei vedėja žiūri į darbą šiaip sau tai ir tenka mokėti tuos trūkumus
 • Anonimas :
  Uz visus trukumus, uz sugedusi maista(kuri tekdavo arba paciom pirkt arba pirkejam nuplovus parduot) liepdavo susimoket. O nepatikusius zmones greit susitvarkydavo, nors pati ne taip jau seniai ant maisu girta voliodavosi, fui. Jokiu tukstanciu negauna pardavejos. Jokios pagarbos darbuotojams, zemina rekauja. Slikstyne.
 • Anonimas :
  Nesu Angelės gerbėjas. Ji savotiška vadovė, savaip supranta vadovavimą. Bet komentatoriai, kurie drąsko akis, matosi, kad yra nusipelnę dirbti tokius darbus. Beraštystė aukščiausio laipsnio. Kaip baigę 3 klases. Tai ko Jūs norit? Uždirbti 1000 eur? Kai užeini į KOOP parduotuvę, tai pardavėjų elgesys kaip iš gilaus sovietmečio. Dėl to gi ne Angelė kalta? Tai už ką Jums daugiau mokėti? Jeigu dar trūkumų pridarot, tai ir yra dėl Jūsų visiškos beraštystės.
 • Anonimas :
  Angele Andrikoniene Ačiu visiems už komentarus.Tai tik stimulas daryti viską dar geriau.O Jūs būtinai komentuokit-nes daugiau nieko nesugebat!
  • X :
   Kai nera teigiamu komentaru apie tave, tai daryk bent kokias isvadas, o ne apie stimulus eit i prieki kalbek.
 • Rokas :
  Labai stipri ir išmintinga moteris. Niekada už nieko nesislepia. O tokių Anonymous pilna. Bet jie ir liks tik patrypčioję, papėdavę, nesąmonių patapšnoję, kompleksų pilni Anonymous....
  • Anonimas :
   Tegu ruošiasi į pensiją ir užleidžia vietą jauniems,ar pripuolus prie lovio sunku atsitraukti
   • Anonimas :
    Tegu ruošiasi į pensiją ir užleidžia vietą jauniems,ar pripuolus prie lovio sunku atsitraukti.O Rokas gal bendrų interesų turi kad taip užstoja.Padirbėtum po 12 val be išeigynių už minimuma nebereiktu girti.
    • Anonimas :
     I pensija anuku dabot
 • Taigi :
  O jau kitur kitaip visur arti reikia
 • Anonimas :
  Dirbau,žinau,jos požiūris į pardavėją baisus,jokio mandagumo,pasikėlusi rėkaujanti boba
 • X :
  Paziurekit i tas parduotuves...... sarmata.... dar 4 metai stagnacijos, priespaudos ir tarybinio valdymo. Gaila zmoniu.
 • Anonimas :
  Gerai nuvarė kepikla ir valdų turi Smetonos gatvėje
  • Anonimas :
   Ar eilinis butas triju kambariu yra valda-nepasakyciau.O minimalaus at lyginimo pardavejos jau senai nebegauna,už jokius trukūmus taip pat nebemoka.Tas kas dirba užsidirba ir po 1000Eur. Todel dekoju visiems Amonymams už nuomonę,tačiau jinai kaip ir buna Anonymus ne visada teisinga.
  • Anonimas :
   Reiktu kad darbo inspekcija patikrintų po kiek valandų pardavėjos dirba ir kokias kapeikas gauna,o išeinant iš darbo atsiskaito 100€ trūkumams padengti,betvarkė ir tiek
 • Anonimas :
  Ir dar su tokiu paziuriu...o kiek tu kadenciju iseikes gali buti? Yra gi istatyme numatyta kiek kartu ...
 • Anonimas :
  uz minimalia alga ir neras jaunu darbuotoju...