Rajono savivaldybė kol kas neturi tikslios informacijos, kiek mieste yra prekybos kioskų ir kam jie priklauso. AUTORĖS nuotrauka

Naujausi, Nuomonių telefonas

Iškelti kioskus nėra paprasta…

Į redakciją paskambinusi skaitytoja pasidžiaugė gražėjančiu ir gražinamu Dukstynos mikrorajonu. Pasak moters, džiugu, kad renovuojami seni namai, tvarkoma jų aplinka. Tačiau gyventojams ypač kliūva prie Vytauto gatvės, priešais ligoninę, esantys du mediniai kioskai. Nors jie naudojami, tačiau neišvaizdūs ir apleisti. Ukmergiškės manymu, tokių apšiurusių statinių mieste daugiau jau nelikę. Ji svarstė, kad kioskams čia nėra geriausia vieta. Bet jei šių statinių neketinama iškelti, juos reikėtų atnaujinti, bent perdažyti.

Taip pat apleistas ir visų užmirštas kioskas stovi ties Vasario 16-osios ir Klaipėdos gatvių sankryža.

Netrukus bus baigtos tvarkyti aplinkui esančios gatvės, skveras. Nejau daugelį metų neveikiantis ir apleistas kioskas ir toliau gadins vaizdą?“ – klausė laikraščio skaitytojas.

Ukmergiškių klausimus peradresavome rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjui Artūrui Sakalauskui.

Sutinku, kad šie kioskai nepuošia miesto. Tačiau taip paprastai jų iškelti savivaldybė negali. Tai yra privati nuosavybė, todėl turi būti einama teisiniu keliu“, – konstatavo vyriausiasis architektas.

Jo teigimu, naujas kioskas kainuotų apie 40-50 tūkst. eurų. Tokią pinigų sumą ne kiekvienas smulkus verslininkas galėtų investuoti į savo verslą.

A. Sakalauskas siūlė į šią problemą pažvelgti plačiau: „Vienoje pusėje yra gyventojai, kuriems kioskai nepatinka. Kitoje pusėje – šių pastatų savininkai, kuriems tai gali būti vienintelis pragyvenimo šaltinis. Trečioje pusėje yra rajono savivaldybė, turinti į šiuos statinius tik dalines teises. Problemą spręsti reikėtų kompleksiškai, apjungus visas puses ir ieškant geriausio sprendimo.“

Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo, visų pirma reikėtų suskaičiuoti visus miesto kioskus ir išsiaiškinti jų savininkus. Jei jie žinomi, viskas paprasčiau. Jei turtas neturi šeimininko, jis turi būti pripažintas bešeimininkiu, o šios procedūros užtrunka.

Norėčiau pradėti šį darbą. Pasiūlyti viziją – kur kioskai galėtų stovėti, koks turėtų būti jų dizainas ir pan. Taip pat reikėtų spręsti, ką daryti su esamais statiniais“, – kalbėjo A. Sakalauskas ir pabrėžė, jog čia reikalinga platesnė diskusija, tarimasis.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Šura :
  Taigi laukia, kad prasidėtų padeginėjimai arba sprogdinimai.Kaip būdavo kažkada.Tai problema savaime išsispręs, beliks tik likučius išvežt...tai daug nekainuos
 • Anonimas :
  Gatves pirma tegu isasfaltuoja
 • Anonimas :
  Ir ne tik kios kai. Juos dar kazkaip gall galima patvarkyti. O va Kauno gt netoli busimo teismo stovi namas baisuoklis krumas apauges . Tamsiu paros metu baisu praeit. Ir tikriausiai yra savininkai o kodel ju neprivercia kazka daryti kad negadintu vaizdo . Bet musu valdziai i viska nusispjaut.
 • hh :
  uzrasyta lietuvos spauda ant kiosko ot cia tai sunku issiaiskint kieno jie.savivaldybe tiesiog apsimeta kad ju nemato kad tik nereiketu ju iskelt nes tiesiog jie tingi tuo uzsiimt.
 • Anonimas :
  Geri tie kioskai. Pigios prekes juose.
 • Žinantis šiek tiek :
  Na ir pakalbėjo vedėjas (tipo, bejėgis) - viską čia galima sutvarkyti. Be abejo su vienu kitu gali iškilti problemų, bet problemų nebūna ten, kur nieko neveikiama. O skaitytoja visapusiškai teisi, manau jai pritars daugelis.
 • Anonimas :
  Kiek metu stovi ir nezino kas savininkai,juokas ima,paciam reikejo dokumentus tvarkyti kuriu tevas iki savo mirties buvo nesutvarkes, kysis sutvarke viska.Sau jie duoti kysio negali
 • Anonimas :
  jei sedėsit ir nieko neveiksit-visada bus sunku.Tikrai tie kioskai tiesiog baisūs,šmėklos prieš gražų namą ir ligoninę.

Bus finansuojami 25 projektai

2020/07/13

Komentarų (0)

Nušienauti nespėjo

2020/07/13

Komentarų (0)