Iš kairės – eksploatacijos inžinierius Rolandas Pečiulis, pardavimų vadovas buitiniams kieto kuro šildymo gaminiams M. Karpavičius, UAB „Antara LT“ direktorius A. Orlingis ir pardavimų inžinierius Mindaugas Orlingis Frankfurte prie Maino vykusioje parodoje.

Aktualijos, Naujausi

„Antara“ pasiryžo plaukti į platesnius verslo vandenis

Elena LIUTKUTĖ

Uždarosios akcinės bendrovės „Antara“ vadovas ir specialistai kovo 11-15 dienomis dalyvavo Vokietijoje, Frankfurte prie Maino, vykusioje didžiausioje pasaulinėje parodoje ISH 2019. Čia ukmergiškiai ne tik pristatė naujausią savo gaminį – granulėmis kūrenamą katilą PELL 12, bet ir užmezgė ryšius su potencialiais užsakovais. Į parodą iš viso buvo atvykę 2 532 dalyviai, joje sulaukta lankytojų iš 161 valstybės.

Ukmergiškis Antanas Orlingis bendrovę „Antara“ įkūrė 1997 metais. Pradėjusi nuo buitinių kieto kuro katilų gamybos, dabar UAB „Antara LT“ sėkmingai ištobulino ir išplėtė gaminamą produkciją, be to, verslą vysto ir kitomis kryptimis. Per beveik du veiklos dešimtmečius teko patirti ir šilto, ir šalto. Nepaisant visų sunkumų, įmonė labai daug ir atsakingai dirbo. Nuoseklus darbas, užsibrėžto tikslo siekimas, naujovių įsisavinimas, tvirtas valdymas davė vaisių. Bendrovės įkūrėjas bei vadovas jau gali džiaugtis pasiektais rezultatais ir pelnytai savo šeimos verslo įmonę vadinti šildymo technikos viena iš lyderių Lietuvoje, kuri niekuo nenusileidžia geriausiems austrų, vokiečių, švedų gamintojams.

Pirmieji mažos galios, kieto biokuro katilai gyvenamiesiems namams buvo suprojektuoti ir pagaminti 1997 metais. Dabar „Antara“ gerai žinoma kaip kieto kuro šildymo sistemų gamintoja ir sparčiai auganti žaidėja lakštinio metalo apdirbimo pramonėje.

Įmonė nestovi vietoje, nuolat ieško naujų idėjų, gerina savo gaminius bei plečia asortimentą. UAB „Antara LT“ laikosi griežtų etikos principų ir gamina tik kokybišką produkciją.

Visa tai subrandino mintį savo gaminius pristatyti ISH 2019 parodoje ir galbūt ateityje išvežti už Lietuvos ribų.

Kas dvejus metus vykstanti ISH paroda yra orientuota į pažangiausius pastatų šildymo, vėdinimo, vandentiekio ar išmanaus namo sprendimus. Joje pristatomi pažangiausi ir efektyviausi gaminiai, galima susipažinti su naujausiomis technologijų tendencijomis. Taip pat vyksta susitikimai su sektoriaus lyderiais, inovatoriais, potencialiais užsakovais“, – kalbėjo iš parodos grįžęs UAB „Antara LT“ pardavimų vadovas buitiniams kieto kuro šildymo gaminiams Martynas Karpavičius.

Ukmergiškiai parodoje buvo vieninteliai šildymo technikos gamintojai iš Lietuvos. Ir tikriausiai ne atsitiktinai, nes šioje didžiulėje ir nuolatinius dalyvius turinčioje parodoje naujokams gauti vietą savo gaminio pristatymui nėra lengva. Kad „Antara“ turėjo savo stendą, tai jos atstovai vadina didele jų sėkme.

Pasaulinėje parodoje UAB „Antara LT“ pristatė naujausią savo gaminį – granulėmis kūrenamą katilą PELL 12. Tai kol kas vienintelis lietuviškas katilas, kurio darbas visiškai automatizuotas. PELL 12 išskirtinis dar ir tuo, kad sugeba valdyti šiuolaikiniam namui skirtas šildymo sistemas be jokių papildomų priedėlių ar modulių. Be to, gaminys sertifikuotas Lietuvos energetikos institute pagal EN 303-5 2012 reikalavimus ir atitinka aukščiausią 5 klasę.

Nemėgstantis daugžodžiauti bei girtis UAB „Antara LT“ direktorius A. Orlingis neslėpė, jog šis katilas ir jo gamintojai parodoje sulaukė nemažo dėmesio.

Mūsų dalyvavimo tikslas buvo išplaukti į eksporto vandenis, pradėti prekybą Vakarų rinkose. Rezultatai nenuvylė, parodoje užsimezgė ryšiai, kurie, tikimės, išsirutulios į tvirtus prekybinius sandorius. Be to, turėjome puikią galimybę įvertinti save kaip šildymo technikos gamintoją pasauliniame kontekste“, – sakė A. Orlingis.

Paskatinti sėkmės „Antaros“ atstovai jau rezervavo vietą 2021 metais vyksiančioje ISH parodoje.

Pasaulinėje parodoje susidomėjimo sulaukęs granulėmis kūrenamas visiškai automatizuotas katilas PELL 12.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Anonimas :
  Like 😉
 • Anonimas :
  Šaunuolis!!!
 • Anonimas :
  Liuks.
 • Darko :
  Pagarba Antanui, taip ir toliau.
 • Anonimas :
  ir kokia kaina sito gerio?
 • X :
  Šaunuoliai.
 • Anonimas :
  Gal kas dare palyginimus Antaros malkiniu peciu su Aukstaitijos katilu?
  • Anonimas :
   o kaip buitiniui vartotojui palyginti siuos du katilus? Tam yra laboratoriju isduodami sertifikatai.
 • Anonimas :
  Ir kuom tie granuliniai geresni uz malkinius?
  • M :
   Jeigu kyla toks klausimas, tai turbut tau niekuom..