Asociatyvi nuotraka.

Sveikata

Siūlo pigiausius vaistus

Nuo kovo 1 d. Lietuvoje įsigaliojo naujovės, su kuriomis gali susidurti atėjusieji į vaistinę įsigyti gydytojo skiriamų kompensuojamųjų vaistų. Nuo šiol gydytojui išrašant kompensuojamąjį vaistą pirmą kartą ar po ilgesnės pertraukos, recepte automatiškai atsiras žyma – pirmas paskyrimas. Vaistinės tokiais atvejais bus įpareigotos išduoti pigiausius vaistus. Tikimasi, kad įdiegus šią naujovę, remiantis kitų šalių patirtimi, pavyks dar labiau sumažinti vaistų kainas ir padėti pacientams sutaupyti.

Jei pacientas nenorės rinktis pigiausio vaisto, jis galės įsigyti kitą vaistą kaip nekompensuojamą ir už jį sumokėti visą kainą.

Siekiant užtikrinti sklandų šios naujovės įgyvendinimą, visą mėnesį šiai tvarkai taikomas pereinamasis laikotarpis, kurio metu didžiausias dėmesys teikiamas pacientų informavimui bei švietimui. Gydytojai ir vaistininkai turės laiko pasiruošti ir įvertinti, kaip tvarka veikia praktikoje.

Tikimasi, jog ši naujovė padės sumažinti vartotojų išlaidas, skatins generinių vaistų vartojimą, padidins konkurenciją tarp vaistų gamintojų.

Daugelis žmonių vis dar mano, kad geriausias vaistas yra tas, kuris kainuoja brangiai, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Visi tos pačios veikliosios medžiagos vaistai yra vienodai kokybiški ir atitinkantys keliamus reikalavimus. Skirtis gali tik pakuotė, tablečių spalva ar forma, t. y. išorė. Tad siekiant, kad žmonės kuo racionaliau panaudotų pinigus, skatiname juos įsigyti kuo pigesnį kokybišką vaistą ir nepermokėti, kai to nebūtina daryti. Be to, tai seniai daroma užsienio šalyse“, – pažymima Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime.

Lietuva ne pirmoji šalis įdiegusi tokią tvarką. Tokia praktika taikoma Vakarų Europoje, Skandinavijoje, Latvijoje, Estijoje.

G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Anonimas :
    Isrankus turbut
  • ! :
    Sekantis kolchozo zingsnis bus mazinti maisto produktu kainas. Nueje i parduotuve gausim tik pigiausia optima linija desra kur net mano suo needa.